Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 23 grudzień 2015

Kilka dni temu pisaliśmy o ryzyku, iż na początku stycznia nie rusza linia tramwajowa do Fordonu. Wczoraj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że nowa organizacja komunikacji miejskiej będzie obowiązywać dopiero od 16 stycznia, gdyż PESA nie wyprodukuje tramwajów na czas. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, ten termin opóźnienia nie musi być ostateczny, gdyż PESA może kontrakt dla Bydgoszczy zrealizować nawet w lutym.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piśmie do posła Pawła Skuteckiego marszałek Piotr Całbecki wyraża stanowisko, iż ciężar rewitalizacji linii kolejowej nr 356 powinno wziąć na siebie PKP PLK, gdyż RPO, którym on dysponuje, pełni tylko rolę uzupełniającą dla funduszy którymi dysponuje minister infrastruktury.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu w tym roku, czyli po świętach, ale jeszcze przed Sylwestrem, w Sejmie ma odbyć się spotkanie inaugurujące działalność zespołu parlamentarnego ziemi bydgoskiej. Inicjator jego powołania poseł Nowoczesnej Michał Stasiński, chce aby współpracował on blisko z radnymi wojewódzkimi oraz miejskimi z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 stycznia autobusy dojdzie do pewnych zmian w komunikacji miejskiej w Inowrocławiu. Przedstawiamy komunikat MPK Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 23 grudzień 2015 15:12

Polonia Bydgoszcz poznała swoich rywali

W środę obradawało w Warszawie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego, które rozpatrzyło odwołania od decyzji zespołu ds. licencji. 

 

Opublikowano w Sport

Linia tramwajowa do Fordonu uruchomiona ma zostać dopiero 16 stycznia, a co za tym idzie, nowy układ linii komunikacyjnych. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną tego stanu rzeczy są opóźnienia firmy PESA w produkcji tramwajów.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 23 grudzień 2015 12:12

Wychowanek Zawiszy zagra w Legii Warszawa

Hubert Adamczyk w rundzie wiosennej będzie grał prawdopodobnie dla Legii Warszawa. Zawodnik zostanie wypożyczony do Polski z Chelsea Londyn. 

 

Opublikowano w Sport

Od właściwie momentu ślubowania trwają w Sejmie rozmowy, aby powołać zespół parlamentarny, który skupiłby się na interesie północno-zachodniej Polski. Dla naszego regionu priorytetem na najbliższe lata będzie budowa drogi S-10, która może być zagrożona – istotne będzie zatem znalezienie sojuszników w Pile czy Szczecinie. Wśród osób zaangażowanych w tę ideę znajduje się poseł Paweł Skutecki z Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu