Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 grudzień 2015

Organizowanie kontrmanifestacji wobec Komitetu Obrony Demokracji na Starym Rynku, z punktu widzenia wizerunkowego mogło nie być najlepszym pomysłem. Zwolenników rządu Beaty Szydło przyszło bowiem około czterokrotnie mniej niż przeciwników. Organizator manifestacji ,,przeciwko targowicy” Krystian Frelichowski nie uderzył się jednak w pierś, lecz zaczął szukać winnych wśród innych działaczy PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w restauracji ,,Tobiasz” miało miejsce spotkanie wigilijne żołnierzy Armii Krajowych, które zostało zorganizowane przez kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Organizując ten wieczór, chciano podziękować weteranom za ich walkę o niepodległą Polskę. Od II wojny światowej minęło już kilkadziesiąt lat, są tacy którzy o trudzie żołnierzy AK pamiętają.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 19 grudzień 2015 19:55

Ważne zwycięstwa Astorii i Artego Bydgoszcz

To był dobry weekend dla dwóch naszych drużyn koszykarskich. Astoria i Artego wróciły z tarczą. 

 

Opublikowano w Sport
sobota, 19 grudzień 2015 16:43

Łuczniczka Bydgoszcz nadal zawodzi

W ostatnim meczu w 2015 roku siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali na wyjeździe z Cuprum Lubin 0:3. 

 

Opublikowano w Sport

Wczoraj na naszych łamach ukazała się informacja, z której wynika, że Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy nie powstanie. Nikt nie zaprzeczy temu, że ta instytucja nie rozpocznie pracy nad Brdą w styczniu, ani w ciągu najbliższych miesięcy. Przedstawiamy analizę aktualnej sytuacji prawnej, która niestety nie jest dla Bydgoszczy korzystna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z racji okresu przedświątecznego przez Stary Rynek przechodziło w sobotnie południe wiele osób. Mając przy tej okazji ciekawe widowisko, z jednej strony osoby utożsamiające się z Komitetem Ochrony Demokracji i z Unią Europejską protestowały przeciwko polityce rządu, równocześnie odbywała się manifestacja patriotyczna zwolenników rządu i prezydenta Andrzeja Dudy. Tych pierwszych było zdecydowanie więcej. Oba zgromadzenia przebiegały w miarę spokojnie – nie dochodziło do incydentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od stycznia na obszarze Kruszwicy nastąpią zmiany w zakresie gospodarki komunalnej. Wymuszą je nowelizacja ustawy z 28 listopada 2014 oraz uchwała Rady Miejskiej .

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu