Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 grudzień 2015

W czwartek w Dworze Artusa miało miejsce spotkanie opłatkowe na które samorządowców zaprosił marszałek Piotr Całbecki i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Nie skorzystali z niego radni reprezentujący Bydgoszczy w Sejmiku. Radny Jasiakiewicz mówi wprost, że w takiej atmosferze nie byłby wstanie uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym.

Opublikowano w Regionalne

Od pewnego czasu promowany jest nowy rozkład jazdy komunikacji publicznej. Zmiany spowodowane będą głównie uruchomieniem linii tramwajowego do Fordonu, ale trzeba być przygotowanym na ewentualność, że PESA nie dostarczy na czas potrzebnego taboru tramwajowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek Komisja Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury podsumowano prowadzone jesienią konsultacje społeczne nad Planem Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej, kluczowego dokumentu dla rozdziału funduszy na infrastrukturę drogową i kolejową z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zdaniem Bydgoskiego Forum Ekologicznego spalarnia śmieci na na samym wstępie ma 10 mln zł deficytu, za co płacić będą bydgoszczanie w wyższych opłatach. Jednym z elementów wchodzących w ten ujemny bilans ekonomiczny, ma być konieczność dopłacania przez bydgoszczan do transportu śmieci z Torunia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem organizacji skupiających przedsiębiorców z Inowrocławia, utrzymanie obecnych stawek podatku od nieruchomości, w sytuacji odnotowanego zjawiska deflacji w kraju (spadek cen), będzie dla prowadzących działalność handlowo-usługową podniesieniem podatków. Przedsiębiorcy podkreślają, że w Inowrocławiu mamy do czynienia z dużo wyższymi podatkami lokalnymi niż np. w Gnieźnie czy Chojnicach (miastach o porównywalnej wielkości).

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 17 grudzień 2015 15:08

Zimowe wyjazdy pełne wrażeń

Narty, snowboard, snowtubing, zaprzęgi psów husky i luksusowe pokoje w atrakcyjnych górskich obiektach, to mała cząstka tego, czego można doświadczyć w czasie zimy, zarówno przez weekend jak i dłuższe ferie.

Opublikowano w Polecane
czwartek, 17 grudzień 2015 15:00

Przyszły rok dla Bydgoszczy będzie wyjątkowy

Wiosną Bydgoszcz świętować będzie 670-lecie nadania praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego. Obchody tego jubileuszu odbywać będą się jednak przez cały rok, a ratusz już dzisiaj zachęca bydgoskie organizacje do włączenia się w obchody, kusząc wysokimi dotacjami pieniężnymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu