Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 grudzień 2015

Przed trzema laty, na podsumowanie dwóch lat prezydentury Rafała Bruskiego, Prawo i Sprawiedliwość wyemitowało spot, w którym mowa była o tym, że młodzi ludzie nie mogą znaleźć pracy, a firma brata prezydenta wygrywa wieloletni, milionowy kontrakt, na żywienie pacjentów szpitala. Sąd uznał, że nie wspomnienie w spocie, iż chodzi o szpital w Inowrocławiu, naruszyło dobra osobiste prezydenta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Sejmik będzie uchwalał budżet województwa na rok 2016. Planuje się, że w przyszłym roku wydamy dokładnie tyle samo pieniędzy ile wpłynie do kasy województwa. Mamy zatem po raz pierwszy od dłuższego czasu do czynienia z budżetem zbilansowanym. Zdaniem opozycji jest to jednak budżet stagnacji, a nie rozwoju.

Opublikowano w Regionalne

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 2:1 i awansowali do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Legią Warszawa.

 

 

Opublikowano w Sport

W środowe popołudnie w Sejmie toczyła się dyskusja na temat planów budowy dróg krajowych. Poseł Paweł Olszewski upominał się o zapisaną przez poprzedni rząd drogę S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. Przedstawiciel ministerstwa infrastruktury unikał jednak odpowiedzi na to pytanie.

Opublikowano w Regionalne

Na posiedzeniu Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa w dniu 3 grudnia marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że odcinek Nakło – Kcynia linia kolejowej nr 281 znajdzie się wśród wojewódzkich priorytetów.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W przyszłym roku ratusz planuje wydać 8 mln zł na modernizację ulicy Matki Teresy z Kalkuty (odcinek pomiędzy Romanowską i Pod Skarpą), która ma zapewnić lepszą komunikację osiedla Eskulapa zresztą miasta. Dodatkowo planuje się 6,3 mln zł na remonty już istniejących dróg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rzecznik MPK Łódź prosi publicznie o trzymanie kciuków za jego miasto, aby PESA do końca roku dostarczyła łącznie 22 tramwaje Swing, finansowane z pieniędzy Unii Europejskiej. Do Łodzi trafiło na razie tylko 5 tramwajów. W podobnej sytuacji znajduje się też Bydgoszcz i Kraków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu