Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekPremier Orban przerwał szczyt w Brukseli dotyczący problemu uchodźców

Premier Orban przerwał szczyt w Brukseli dotyczący problemu uchodźców

Napisane przez  Ł.R. / MTVA Opublikowano w Magyar Hirek wtorek, 08 marzec 2016 11:18

Rada Europejska reprezentująca głowy państw Unii Europejskich oraz delegację Turcji rozpoczęła obrady w poniedziałek 7 marca. Szczyt został przerwany po zawetowaniu przez premiera Węgier propozycji bezpośredniego transferu uchodźców z Turcji do Europy.

Przybyli w obozach w Turcji uchodźcy (kraj ten bezpośrednio sąsiaduje z objętą wojną domową Syrią), mieliby być lokowani przymusowo w krajach UE. Również w Polsce i na Węgrzech. Unia Europejska ma wznowić przerwane wczoraj obrady wkrótce.

 

Rzecznik węgierskiego rządu cytowany przez agencję MTVA, Zoltán Kovács, na łamach publicznej telewizji wyjaśniał, iż premier Victor Orban konsekwentnie zapowiadał, że nie zgodzi się na transfer uchodźców do Europy. Węgierski rząd jest natomiast zainteresowany złagodzeniem lub zniesieniem wymogów wizowych dla obywateli Turcji.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021