Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 06 styczeń 2024

Droga krajowa nr 10 zyskała miano drogi śmierci za sprawą sporej ilości wypadków śmiertelnych – jedną z tego przyczyn jest zły stan infrastruktury, stąd zabiegi o szybką budowę drogi ekspresowej, do większości wypadków swoją cegiełkę dokładają też kierowcy łamiąc przepisy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 6 stycznia - czyli w popularnych Trzech Króli z Bazyliki św. Wincentego A'Paulo przeszedł XI Bydgoski Orszak Trzech Króli, który przyciągnął spore ilości bydgoszczan. Jeżeli chodzi o odbywające się w Bydgoszczy wydarzenia cykiiczne to styczniowe orszaki należą do tych najbardziej licznych. Sporo było dzieci, radosny orszak to bowiem okazja do radosnego świętowania i śpiewania kolęd. 6 stycznia to w Kościele Katolickim Święto Objawienia Pańskiego, w którym obchodzona jest pamiątka oddania hołdu nowonarodzonemu Jezusowi Chrystusowi przez trzech mędrców z wschodu, czy ja też w niektórych przekazach wskazuje się na trzech władców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie żyjemy w czasach gdzie jesteśmy wręcz zalani treściami filmowymi, bowiem do amatorskiego filmowania wystarczy telefon komórkowy. Jak zaczniemy się jednak cofać w czasie to dostępność kamer będzie spadać – kiedyś był to naprawdę drogi sprzęt, a z tego też powodu nagrań jest coraz mniej. Ostatnio na YouTube internauta Geoff Claydon opublikował film z 1965, znalezienie treści filmowej z tamtego okresu jest dzisiaj bardzo trudne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu