Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 03 styczeń 2024
czwartek, 04 styczeń 2024 00:24

Pod Blankami w trakcie przebudowy

Przebudowa ulicy Pod Blankami zapowiadana była od wielu lat, bowiem swoim stanem nie należała do najbardziej reprezentacyjnych w centrum Bydgoszczy, ale do tej pory nie należała do priorytetów. Teraz, za sprawą rządowej dotacji ten zamiar może zostać zrealizowany – obecnie duża część tej ulicy jest niedostępna z powodu trwających prac budowlanych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Buty do biegania za 749 zł – to jeden z wydatków jakie realizowała Fundacja Bezpieczny Świat w oparciu o specustawę w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Środki przyznał Urząd Wojewódzki, a następnie zatwierdził. Fundacja sporo pieniędzy przeznaczyła też na zamówienie usługi w firmie swojej prezes. Poprzedni wojewoda nie widział w tym problemu i dalej przyznawał dotację, nowy wojewoda Michał Sztybel zamierza się tym wydatkom przyjrzeć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojciech Piniewski pełniący funkcję Prezydenta Miasta Inowrocławia przywitał pierwszą inowrocławiankę urodzoną w 2024 roku. Lena Szubarga przyszła na świat o godzinie 00:15, 2 stycznia. Waży 3560 gramów i ma 55 centymetrów. Na ręce rodziców Anny i Huberta włodarz przekazał symboliczny upominek dla maluszka.

Opublikowano w Inowrocław

Do końca stycznia parlament musi uchwalić budżet państwa na 2024 rok, emocje wewnątrz formacji mających parlamentarną większość budzą jednak już szczegółowe zapisy, chociażby plany dotyczące stopnia wodnego w Siarzewie.

Opublikowano w Regionalne

We wtorkowe popołudnie po blisko dwóch tygodniach przerwy stacja TVP3 Bydgoszcz wznowiła nadawanie sygnału, z tego powodu użytkownicy telewizorów mogli obejrzeć ,,Zbliżenia”. Wcześniej ,,Zbliżenia” były dostępne jedynie w serwisie społecznościowym YouTube. Zanim sygnał TVP3 Bydgoszcz wrócił, doszło do zmian w kierownictwie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Minister odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe Dariusz Wieczorek przed Nowym Rokiem dokonał zmian w Polskiej Komisji Akredytacyjnej zapowiadając, że przyjrzą się oni nowym wydziałom medycznym, które powstawały w ostatnich miesiącach za zgodą byłego ministra Przemysława Czarnka. Na tej liście uczelni do weryfikacji znajdzie się Politechnika Bydgoska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Wiadomości z regionu