Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 styczeń 2024

Księgarnia Toniebajka zlokalizowana jest na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Focha, znana z charakterystycznego potykacza, na którym znajdują się oryginalne komentarze polityczne. Księgarnia prowokuje, ale zawsze w granicach dobrego smaku. Być może to jednak jej ostatnie tygodnie – nie po raz pierwszy boryka się ona z problemami z rentownością.

Opublikowano w Bydgoszcz

Białorusin Paweł Juszkiewicz w Polsce przebywa od ponad 20 lat, w naszym kraju obronił doktorat i wykładał też na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. 10 lat temu polskie służby odmówiły mu przyznania prawa do stałego pobytu, od tego czasu trwa procedura deportacyjna – na dzisiaj w świetle prawa może być w każdym momencie deportowany. Z racji krytyki reżimu Aleksandra Łukaszenki po przekroczeniu granicy może się spodziewać szykan.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 stycznia za spalanie w piecach, które nie spełniają wymogów 3, 4 lub 5 klasy Straż Miejska może ukarać nas mandatem. Na przesunięcie tego terminu nie ma specjalnie co liczyć, dlatego najlepszym rozwiązanie jest działanie. Do środy trwa nabór wniosków z programu Ciepłe Mieszkanie II – można otrzymać nawet do 41 tys. zł dotacji na wymianę instalacji cieplnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek po południu pojawiła się nieoficjalna informacja, iż doszło do wstrzymania wycinki drzew na planowanym odcinku Emilianowo – Solec Kujawski drogi ekspresowej S-10. Dzisiaj Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu potwierdziła tę informację – powodem ma być toczące się postępowanie kasacyjne w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Informujemy, że w dniu 19 stycznia br. Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej p.o. Dyrektora Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu podjął decyzję o wstrzymaniu cięć na odcinku nr 2 budowy drogi ekspresowej #S10, przebiegającym przez teren nadleśnictw: Bydgoszcz i Solec Kujawski.

Opublikowano w Regionalne

Od 1 stycznia korzystanie z pieców które nie spełniają norm 3, 4, 5 klasy lub unijnych może się skończyć mandatem – kontrolować nas mogą m.in.. straże gminne. We wtorek 16 stycznia odbył się w Toruniu okrągły stół w temacie smogu zorganizowany przez marszałka województwa, osoby które liczą na to, że termin ten zostanie wydłużony mogą się bardzo przeliczyć, bo jak pokazała debata, zdecydowana większość głosów jest za tym, aby nic w tej sprawie nie robić.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 22 styczeń 2024 10:22

22 stycznia to również ważna data dla Bydgoszczy

104. lata temu w Bydgoszczy gościł głównodowodzący Powstania Wielkopolskiego gen. Józef Dowbor-Muśnicki. 22 stycznia 1920 roku doszło do oficjalnego przyłączenia Bydgoszczy do Polski. Z tej okazji ulicami Bydgoszczy zorganizowano wielką defiladę wojskową. Dzisiaj nie planuje się z tej okazji obchodów, bowiem w tym roku świętowanie ograniczono tylko do 20 stycznia, warto znać jednak szerszy kontekst. W 1920 roku zarówno 20 i 22 stycznia były dniami wolnymi od pracy, co pokazuje jakie to były ważne wydarzenia dla ówczesnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy możliwe jest przejechanie przez Rondo Bernardyńskie, następnie nawrócenie na Rondzie Jagiellonów i powrót na Zbożowy Rynek, przy dwóch postojach na przystankach w 4 minuty? - według rozkładów bydgoskiej komunikacji miejskiej tak, w praktyce z tym bywa już gorzej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu