Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 21 styczeń 2024

Ze względu na ważność podejmowanych decyzji administracyjnych przez osobę pełniąca funkcję Prezydenta Miasta Inowrocławia proszę o pilne zajęcia stanowiska w przedstawionej sprawie – czytamy w piśmie, które w ubiegłym tygodniu do premiera Donalda Tuska napisał Marek Słabiński, który uważa, że w świetle prawa nadal pełni obowiązki prezydenta Inowrocławia. Slabińskiego premier Tusk odwołał 21 grudnia, a dzień później te obowiązki powierzył Wojciechowi Piniewskiemu.

Opublikowano w Inowrocław

Zanim 20 stycznia 1920 roku wojska polskie wkroczyły do Bydgoszczy czego 104. rocznicę obchodziliśmy wczoraj oraz w obecności gen. Dowbor-Muśnickiego Bydgoszcz oficjalnie przyłączono do Polski, czego rocznica przypadnie jutro – pojawiały się w Bydgoszczy glosy, że miasto musi być stolicą województwa pomorskiego, które wówczas jeszcze nie funkcjonowało, bowiem był to czas, gdy na mocy Traktatu Wersalskieko Polacy przejmowali kolejne obszary przez Niemców. Pokazuje to, że już wtedy patrzono perspektywicznie na potrzeby rozwojowe Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lutym 2023 roku zaprezentowaliśmy blisko 2 minutowy materiał o roku wojny na Ukrainie oraz wizycie prezydenta Joe Bidena w Kijowie. W ciągu kilku kolejnych tygodni wypracowaliśmy formułę w ramach której na Portalu Kujawskim prezentujemy raz w tygodniu istotne naszym zdaniem informacje zagraniczne, głównie z Europy. Zaczęło się spontanicznie – udało nam się dotrwał do jubileuszowego 50 wydania.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu