Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 styczeń 2024

32 lata działalności ma za sobą apteka przy ulicy Rybackiej. Znajdująca się w budynku przychodni rodzinna firma zamyka z końcem roku swoją działalność. Prowadzący aptekę wzięli udział w wzruszającym pożegnaniu przygotowanym przez kruszwicką przychodnię.

Opublikowano w Kruszwica

Od kilku dni MZK nie informowało o odwołanych kursach autobusów związanych brakami kadrowymi, jeszcze nie tak dawno ten problem pojawiał się niemal codziennie. Wpływ na to mogły mieć w okresie świąteczno-noworocznym wakacyjne rozkłady jazdy, co wymagało mniejszej obsady kadrowej. Od poniedziałku część linii przejął też decyzją ratusza od MZK prywatny Mobilis.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 02 styczeń 2024 12:05

Zachodni odcinek S-10 już po otwarciu ofert

Droga ekspresowa S-10 nie tylko połączy Bydgoszcz z Toruniem, ale da nam też skomunikowanie ze Szczecinem i Warszawą. Najbardziej zaawansowany w realizacji jest odcinek bydgosko-toruńśki, gdzie w tym roku powinny rozpocząć się prace budowlane (wykonawcy czekają jeszcze tylko na decyzję ZRID), nieco mniej zaawansowany jest odcinek Bydgoszcz – Szczecin, najmniejsze zaawansowanie ma natomiast odcinek Toruń – Warszawa.

Opublikowano w Regionalne

Temat budowy nowej hali w kompleksie Zawiszy ożywał zawsze, gdy sportowcy trenujący w Bydgoszczy odnosili międzynarodowe sukcesy, przy tej okazji pojawiały się głosy, że powinni w końcu móc trenować w warunkach na miarę ich sukcesu. W międzyczasie pojawiło się trochę polityki przy szukaniu finansowania, ale ostatecznie rozpisanie przetargu to swego rodzaju kamień milowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Inowrocławiu funkcjonuje oddział Głównego Urzędu Statystycznego co w praktyce jest ułatwieniem dla lokalnych przedsiębiorców, którzy objęci są różnego rodzaju obowiązkami sprawozdawczymi. Gdy pojawiły się informacje, że jest rozważana likwidacja inowrocławskiego oddziału GUS, do prezesa tej instytucji zwrócił się senator Ryszard Brejza z zapytaniami.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu