Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozważane jest ograniczenie pasów ruchu na Mostach Solidarności

Rozważane jest ograniczenie pasów ruchu na Mostach Solidarności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 styczeń 2022 13:57
Rozważane jest ograniczenie pasów ruchu na Mostach Solidarności Fot: Google Street View

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej chce zlecić, obecnie trwa już postępowanie przetargowe, opracowanie koncepcji przebudowy północnych Mostów Solidarności - zakładać ma ona budowę porządnej infrastruktury rowerowej oraz przebudowę przystanku autobusowego. Analiza ma też przyjrzeć się czy nie warto ograniczyć pasy ruchu z trzech do dwóch.

Mówimy tylko o północnych mostach, liczba mnoga bowiem przebiegają nad dwoma fragmentami Brdy, które wcześniej rozdziela Wyspa Młyńska.

 

Wykonawca koncepcji będzie musiał przedstawić analizy przynajmniej dwóch wariantów, przy czym jeden zakłada pozostawienie trzech pasów ruchu na północnych Mostach Solidarności, z takim założeniem, że skrajny prawy pas, na początkowym odcinku będzie odgrywał rolę przystanku autobusowego, a dalej prawoskrętu w ulicę Grottgera (zachowanie obecnej funkcjonalności). Druga koncepcja zakłada likwidację skrajnego pasa na moście oraz pojawienie się prawoskrętu w Grottgera, ale już za mostem.

 

Istotnym elementem zlecanej analizy ma być też opracowanie koncepcji skomunikowania chodnika i ciągu rowerowego na mostach z bulwarami (w kierunku ulicy Dworcowej). Obecnie znajdują się w tym miejscu tylko schody, które nie są zbyt wygodne dla rowerzystów.

 

Otwarcie ofert w tym przetargu planuje się na 21 stycznia.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu