Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 kwiecień 2016

W ubiegłym tygodniu poruszaliśmy problem braku respektowania zakazu parkowania na ulicy Długiej. Przedstawiciele Stowarzyszenia Bydgoska Starówka za główny problem uważają jednak pędzące tą ulicą samochody, które powodują z jednej strony niebezpieczeństwo dla pieszych oraz psują klimat starówki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku roku Rada Miasta Bydgoszczy jednogłośnie przyjęła uchwałę o ustanowieniu na Osiedlu Leśnym skweru upamiętniającego Pomorski Okręg Wojskowy. Decyzję radni podjęli na wniosek Rady Osiedla. Pojawiają się jednak głosy, że radni tym samym propagują ustrój komunistyczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę we wsi Wróble w gminie Kruszwica odbyły się uroczystości poświęcone rocznicy dokonanej na rozkaz Józefa Stalina przez NKWD zbrodni katyńskiej. Szczególnie pamiętano o Kazimierzu i Stefanie Grabskim, oficerom Wojska Polskiego, którzy urodzili się we Wróblach.

Opublikowano w Kruszwica
wtorek, 26 kwiecień 2016 17:47

W Inowrocławiu powstaje uczelnia wyższa

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że w październiku rok akademicki zainauguruje Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu. Potencjał akademicki Inowrocławia zauważyły bowiem władze Toruńskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości.

Opublikowano w Inowrocław

Niemal pewne jest, że jutrzejsza sesja Rady Miasta Bydgoszczy rozpocznie się od politycznej awantury, którą znamy z relacji sejmowych. Koalicja PO – SLD Lewica Razem będzie chciała, aby Rada Miasta przyjęła stanowisko, w którym staje w konflikcie pomiędzy rządem i Trybunałem Konstytucyjnym, po jednej ze stron.

Opublikowano w Bydgoszcz

Proces przygotowania do wydatkowania przez polskie samorządy funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego i innych unijnych programów trwa, choć jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, z powodu nieprzyjęcia jeszcze Strategii ZIT wszystko się opóźnia. Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta wie już jednak wstępnie jakie środki dostaniemy bezkonkursowo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj radnym Rafał Grzegorzewski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przestawił analizy dotyczące skutków do jakich może prowadzić może zniesienie w soboty strefy płatnego parkowania. Była to zatem kontynuacja dyskusji rozpoczętej na Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przed miesiącem. Bydgoszcz jest jednym z niewielu dużych miast w Polsce, gdzie w soboty w centrum trzeba kupować bilety parkingowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu