Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 25 kwiecień 2016

W środę Rada Miasta zdecydować ma o przywróceniu w ścisłym centrum opłaty targowej. O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, w ten sposób ratusz chce walczyć z psującymi krajobraz miejski handlowcami, którzy zniechęceni będą koniecznością wnoszenia dziennej opłaty w wysokości 500 zł. Radny Jarosław Wenderlich zgadza się z takim rozumowaniem, ale ma już wątpliwości wobec warsztatu prawnego samej uchwały, która jego zdaniem będzie nie do końca jasna w interpretacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem relacjonowaliśmy przejazd pociągu ,,Pelikan” z Bydgoszczy do Szubina, który przetarł zamknięty od ponad dekady szlak. Dalsza podróż do Kcyni była niemożliwa z powodu stanu infrastruktury. Inna grupa pasjonatów kolejowych być może umożliwi nam przejazd do Kcyni, choć już po innym szlaku, z Nakła nad Notecią.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Tak jak można było się spodziewać, bydgoscy radni zostali przegłosowani przez większość Sejmiku Województwa. Organ ten zdecydował o zawnioskowanie o kasację korzystnego dla Bydgoszczy orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sprawa dotyczy uchwały krajobrazowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu obradował Zjazd Powiatowy SLD w Inowrocławiu. Głównym celem zebrania był wybór przewodniczącego oraz składu Rady Powiatowej. Zmian jednak nie było, gdyż na kolejne cztery lata wybrany został dotychczasowy przewodniczący Włodzimierz Figas.

Opublikowano w Inowrocław

Zdaniem redaktora Cezarego Bielakowskiego postulaty składane przez 18-tu posłów klubu Kukiz15, w tym Pawła Skuteckiego i Pawła Szramkę (okręg toruńsko-włocławski), mogą zniweczyć wysiłki państwa w walce z mafią tytoniową. Dokładniej chodzi o regulacje ułatwiające oszukiwanie państwa na akcyzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy i kiedy zostanie rozbudowana ulica Nakielska? To pytanie dominuje wśród mieszkańców Miedzynia i Prądów, którzy codziennie stoją w korkach, powodowanych głównie przez kierowców dojeżdżających do centrum miasta z zachodniej części powiatu bydgoskiego. Można odnieść wrażenie, że cierpliwość mieszkańców powoli zaczyna się kończyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zapowiadaliśmy, że na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska rozpocznie się miejska dyskusja na temat zmian systemu taryfowego. Byłaby to odpowiedź na postulaty organizacji społecznych oraz wielu mieszkańców zachodniej części Bydgoszczy. Dyskusji jednak nie było, gdyż stanowczy sprzeciw na piśmie wyraził zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu