Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 17 kwiecień 2016
poniedziałek, 18 kwiecień 2016 00:44

2:0 dla Artego

Koszykarki MKS Polkowice w drugim półfinale w Bydgoszczy zaprezentowały się znacznie lepiej niż w sobotę. Jednak to nie wystarczyło, aby zatrzymać rozpędzone zawodniczki Artego Bydgoszcz. 

 

Opublikowano w Sport
niedziela, 17 kwiecień 2016 21:47

Na 670 urodziny miasta był tort

W niedzielę bydgoszczanie świętowali urodziny swojego miasta. Dokładna rocznica nadania praw miejskich przez króla Kazimierza III Wielkiego przypada co prawda we wtorek, ale to w dni wolne od pracy więcej osób może świętować urodziny. Na Placu Teatralnym przygotowane atrakcje na prawie cały dzień, kończąc wszystko pokazem sztucznych ogni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Sanktuarium Nowych Męczenników na Wyżynach odbyły się w niedziele uroczystości kulminacyjne diecezjalnych obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Wcześniej bp. Jan Tyrawa sprawował również mszę w intencji Bydgoszczy, z powodu jubileuszu 670-lecia miasta. Zdaniem ordynariusza naszej diecezji, jedne obchody wpisują się w drugie.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 17 kwiecień 2016 21:02

Zmiana pokoleniowa w SLD

W sobotę Sojusz Lewicy Demokratycznej wybrał nowego przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy. Większość działaczy uznała, że czas na zmianę pokoleniową, dlatego też funkcję szefa bydgoskiego SLD objął przedstawiciel młodego pokolenia, bliski współpracownik europosła Janusza Zemke, radny Ireneusz Nitkiewicz. Rewolucji w koalicji PO – SLD w Radzie Miasta raczej się spodziewać nie nowy przewodniczący chciałby pewne aspekty dopracować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kierowcy ciężarówek narażeni są na ataki ze strony nielegalnych imigrantów, szczególnie patologiczna sytuacja występuje we francuskim Calais. Z drugiej strony część państw członkowskich zdecydowało się przywrócić kontrole graniczne wewnątrz Schengen, co zdaniem Komisji Europejskiej niesie kolejne straty gospodarcze. Z inicjatywy europosła Kosmy Złotowskiej w czwartek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata poświęcona temu zagadnieniu.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu przypadała VI rocznica katastrofy smoleńskiej, która w wielu polskich sercach nadal wywołuje ból. Politycznie jest ona również tematem sporów wewnątrz narodu polskiego. Katastrofa ta podobnie jak Zbrodnia Katyńska z 1940 roku niezbyt pomaga relacjom polsko-rosyjskim, pomimo próby pojednania podjętej przez polski Kościół katolicki i rosyjski prawosławny.

Opublikowano w Magazyn
niedziela, 17 kwiecień 2016 11:31

Szlak kolejowy do Szubina został przetarty

W sobotę z dużym opóźnieniem w sentymentalną podróż ruszyliśmy pociągiem ,,Pelikan” ze stacji Bydgoszcz Główna w kierunku Szubina. Na początku maja minie dokładnie 12 lat od momentu przejazdu ostatniego pociągu rejsowego na tej trasie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu