Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 kwiecień 2016
sobota, 16 kwiecień 2016 00:18

Od Chrztu Polski do powstania grodu Bydgoszcza

Tak się złożyło, że jubileusze 1050-lecia Chrztu Polski i 670-lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy obchodzone są tuż po sobie. Zachęcamy do ponownego obejrzenia inscenizacji, którą w ubiegłym roku zaprezentowano na Wyspie Młyńskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 kwiecień 2016 20:07

Warte poczytania w jubileuszu 1050-lecia

Przez ostatnie tygodnie publikowaliśmy na naszych łamach teksty, które dotyczyły symboliki jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski oraz przedstawiały ważne wydarzenia historyczne, poświęcone początkom naszej państwowości. Przygotowaliśmy zestawienie tych publikacji, zachęcając Państwa do lektury.

Opublikowano w Magazyn

W południe w Poznaniu rozpoczęło się Zgromadzenie Narodowe z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski z udziałem legata papieskiego kard. Pietro Parolina i licznych delegacji zagranicznych. Prezydent Andrzej Duda podkreślał znaczenie dla Polski chrześcijańskich korzeni i zapowiedział, że w wytrwaniu przy nich widzi przyszłość narodu polskiego.

Opublikowano w Regionalne

Mieszkańcy Miedzynia podnoszą systematycznie postulat potrzeby rozbudowy ulicy Nakielskiej. W godzinach szczytu powstają uciążliwe korki, a dużą część ruchu generują samochody dojeżdżające do i z Bydgoszczy. Ulica Nakielska będzie łączyć centrum miasta z jednym z węzłów drogi ekspresowej S-5, co zdaniem mieszkańców jest kolejnym argumentem przemawiającym za przebudową Nakielskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę i niedzielę w hali inowrocławskiego OSIR odbędzie się mecz tenisowy w ramach Fed Cup pomiędzy reprezentacją Polski i Tajwanu. Mecz ten zdecyduje, która z drużyn wystąpi w przyszłym sezonie w Grupie Światowej II. Rozczarowaniem będzie jednak brak w składzie reprezentacji Polski, naszej czołowej gwiazdy Agnieszki Radwańskiej.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która będzie poświęcona 670 urodzinom naszego miasta. Uczestniczyć będą w niej przedstawiciele władz miasta Wilhelmshaven z Dolnej Saksonii.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 kwiecień 2016 06:56

Na Długiej panuje samochodowe bezprawie

Niedawno podniesiono postulat wprowadzenia całkowitego zakazu parkowania na ulicy Długiej, gdyż stojące auta psują klimat deptaku. Zanim jednak na poważnie rozpoczniemy dyskusję o tym postulacie, zajmijmy się problemem nieprzestrzegania obowiązujących dzisiaj przepisów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu