Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Długiej panuje samochodowe bezprawie

Na Długiej panuje samochodowe bezprawie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 kwiecień 2016 06:56

Niedawno podniesiono postulat wprowadzenia całkowitego zakazu parkowania na ulicy Długiej, gdyż stojące auta psują klimat deptaku. Zanim jednak na poważnie rozpoczniemy dyskusję o tym postulacie, zajmijmy się problemem nieprzestrzegania obowiązujących dzisiaj przepisów.

Parkowanie na ulicy Długiej ograniczone jest odpowiednie do określonych godzin. Od rana samochody stać mogą tylko do godziny 11:00. Wyznaczone godziny służyć mają kupcom i ich dostawcom.

 

Poniższe zdjęcia wykonane zostały wczoraj po godzinie 12:00. Czyli od godziny 11:00, do której wolno było parkować, minęła dobra godzina.

 

 

 

Służby miejskie, w tym straż miejska, udają, że problemu nie widzą. Sytuacja niezbyt podoba się również kupcom, gdyż w dużej większości parkują samochody osobowe a nie dostawcze.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu