Jesteś tutaj: HomeRegionWęgrzy: Jean-Claude Juncker chce zabić Europę

Węgrzy: Jean-Claude Juncker chce zabić Europę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 15 wrzesień 2015 22:04

W ubiegłym tygodniu na naszych łamach zamieściliśmy budzące kontrowersje wystąpienie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Jucnkera, który wzywał wszystkie państwa członkowskie do solidarnego przyjmowania imigrantów dodając, że jest to częścią dziedzictwa kontynentu. Nie zgadza się z nim wiceprezes węgierskiej partii Jobbik Dániel Z. Kárpát,

 

Zobacz wystąpienie JunckeraKomisja Europejska chce abyśmy solidarnie przyjęli 160 tys. imigrantów.

 

Dániel Z. Kárpát w przysłanym naszej redakcji komunikacie stwierdza, że realizacja oczekiwań Jucnkera będzie miała fatalne skutki dla kontynentu.

 

- Juncker wants to kill Europe (Juncker chce zabić Europe)– stwierdza Dániel Z. Kárpát.

 

Partia Jobbik jest zdania, że 160 tys. imigrantów to dopiero początek i jeżeli te zamierzenia będą akceptowane, to niedługim czasie pojawią się kolejni przybysze.

 

- Perhaps the first round only contains a few hundred refugees, but once you open this gate, it will be very hard to close it again, and this number may multiply (w luźnym tłumaczeniu: Pierwsza runda uchodźców otworzy bramę, którą będzie bardzo trudno zamknąć ponownie) – podkreśla Dániel Z. Kárpát, obawiający się, że liczby imigrantów o których dzisiaj mowa, zostaną pomnożone.

 

Jobbik zapowiada próbę podjęcia inicjatywy referendalnej na Węgrzech w sprawie zablokowania możliwości przyjmowania uchodźców, chyba że rząd premiera Victora Orbana stanowczo przeciwstawi się polityce Brukseli i przewodniczącego Jeana-Claude Junckera. Stanowisko premiera Węgier wydaje się tutaj dość stanowcze, o czym świadczy decyzja o wybudowania zasięgów na granicy węgiersko-serpskiej, skąd przedostają się imigranci oraz o zaostrzeniu prawa, gdzie przewidziano dotkliwe kary za nielegalne przekroczenie granicy.

 

W środę o problematyce uchodźców debatować będzie polski parlament.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022