Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 listopad 2015

Paweł Skutecki wystosował do marszałka województwa Piotra Całbeckiego pismo, w którym wyraża poparcie dla wpisania do planu spójności komunikacyjnej rewitalizacji linii kolejowej nr 356 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz do wstrzymania się z przyjmowaniem tego dokumentu, do czasu wyjaśnienia nieścisłości z resortem infrastruktury.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Wojewodą kujawsko-pomorskim był niecałe 6 miesięcy w 2006 roku. Na giełdzie nazwisk kandydatów na przyszłego wojewodę, znajduje się też Józef Ramlau, który zabiega o wsparcie struktur toruńsko-włocławskich PiS.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 09 listopad 2015 19:12

Nowy zawodnik w Polonii Bydgoszcz

Wiktor Kułakow będzie w następnym sezonie zdobywał punkty dla bydgoskiej drużyny. 

 

Opublikowano w Sport

PESA Bydgoszcz jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim, a przy tym zalicza się do największych pracodawców. Firma odnosi sukcesy, ale też produkowany przez nią tabor ma swoje słabe strony. Dzięki działaniom public relations przedsiębiorstwo jest poddawane wręcz mitologizacji, nie może to się jednak odbywać kosztem ewentualnego bezpieczeństwa pasażerów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kandydatka na premiera Beata Szydło zaprezentowała w poniedziałek proponowany skład swojego rządu. Ministrem finansów ma zostać związany z Poznaniem Paweł Szałamacha. W poprzedniej kadencji Sejmu Szałamacha upominał się o rewitalizację kujawsko-pomorskiego odcinka linii kolejowej nr 356 (Gołańcz – Kcynia – Szubin – Bydgoszcz).

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W proponowanym przez kandydatkę na premiera Beatę Szydło rządzie nie znajdzie się żaden polityk z województwa kujawsko-pomorskiego. Największe szansę na giełdzie nazwisk mieli posłowie Tomasz Latos z Bydgoszczy i Jan Ardanowski z Torunia.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta prezydent Rafał Bruski dyskutował z radnymi o możliwościach inwestycyjnych miasta w zakresie budowy dróg osiedlowych, Na sali sesyjnej było dużo emocji i momentami dyskusja stawała się nużąca. Dowiedzieliśmy się jednak dwóch istotnych rzeczy – prezydent zaproponuje na rok 2016 jakąś kwotę na drogi lokalne, nie będzie to jednak 35 mln zł. Dokładna kwota znana będzie do końca miesiąca.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 09 listopad 2015 13:55

Bez naszych w rządzie

Kandydatka na premiera Beata Szydło przedstawiła proponowany skład swojego rządu. Nie znalazł się w nim żaden przedstawiciel Ziemii Bydgoskiej. Na giełdzie nazwisk duże szansę dawano posłowi Tomaszowi Latosowi, który miał objąć resort zdrowia.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Wiadomości z regionu