Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 06 listopad 2015

Według najnowszych szacunków bezrobocie w Bydgoszczy zmalało do 5,5%, czyli granicy, gdy można mówić, że zjawisko to nie istnieje. Jak wygląda Bydgoszcz jednak na tle pozostałych miast wojewódzkich. Sprawdzamy.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 06 listopad 2015 21:09

Nowy nabytek w Polonii Bydgoszcz

Oskar Ajtner-Gollob w nowym sezonie będzie zdobywał punkty dla bydgoskiej drużyny. 

Opublikowano w Sport

Według szacunków w październiku stopa bezrobocia wyniosła w Bydgoszczy 5,5%, czyli ten wskaźnik wielu ekonomistów odczytuje, jako brak występowania zjawiska bezrobocia. Miasto w coraz większym stopniu będzie musiało radzić sobie teraz z innym problemem – braku wykwalifikowanych pracowników.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 06 listopad 2015 11:55

PKP Intercity ma problem z pociągami PESA

W przyszłą niedzielę PESA Bydgoszcz powinna dostarczyć pierwsze pociągi Dart przewoźnikowi PKP Intercity. Przekazanie wszystkich 20-tu pociągów powinno odbyć się jeszcze w grudniu. Duża liczba wad produkowanego taboru sprawia, że te terminy z dużym prawdopodobieństwem nie zostaną dochowane. Wartość tego kontraktu to 1,3 mld zł. Sprawą interesują się agenci CBA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miasto Inowrocław wystąpiło z wnioskiem o dotację z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (następca ,,Schetynówek”) na budowę ulicy Długiej. Inowrocławski magistrat na ten cel jest gotów wyłożyć około 2 mln zł.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu