Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 29 listopad 2015

Ministerstwo Rozwoju będzie przekonywać Komisję Europejską do przedłużenia terminu rozliczenia dotacji z perspektywy 2007-2013 do połowy przyszłego roku. Byłaby to wielka szansa dla PESA Bydgoszcz, która nie wyrabia się z zamówieniami, które powinny być zrealizowane do końca bieżącego roku. Podobny postulat prezentuje rząd Rumunii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy będący radnym wojewódzkim, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu, Eligiusz Patalas (PSL), posiada paranormalną umiejętność bilokacji? Zdaniem radnego powiatu inowrocławskiego Ireneusza Beśki (PSL) formalnie w dniu 7 września znajdował się zarówno na sesji Sejmiku w Toruniu oraz na wyjeździe służbowym w Krakowie, za co uzyskać mógł wynagrodzenie z tytułu delegacji.

Opublikowano w Inowrocław

W Kościele Katolickim rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Dla Polski będzie on szczególny, z powodu 1050 rocznicy przyjęcia przez Mieszka I chrztu, dzięki któremu nasz kraj znalazł się w rodzinie cywilizacji łacińskiej. Podczas tego roku liturgicznego w Krakowie odbędą się też Światowe Dni Młodzieży.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że rekomenduję jako nowego prezesa MZK, byłego swojego zastępce Łukasza Niedźwieckiego. Pracownicy domagają się powrotu poprzedniego prezesa Pawła Czyrnego i grożą, że autobusy i tramwaje zostaną w zajezdni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poniedziałek będzie ostatnim dniem, w którym będziemy mogli wypożyczyć Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Rowery zatem już za kilkadziesiąt godzin zjadą z ulic Bydgoszczy, gdzie czeka je gruntowny serwis. Przerwa zimowa potrwa do 1 marca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu