Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 25 listopad 2015

Do końca roku trzeba rozliczyć zakupiony przy wsparciu środków unijnych tabor pod groźbą utraty dotacji. PESA tabor musi dostarczyć dla PKP Intercity, Bydgoszczy, Torunia, Łodzi i Krakowa. Gdy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie widoczny jest już niepokój, że bydgoska firma nie zdąży, to nad Brdą panuje optymizm jeżeli chodzi o dostawę tramwajów Swing.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pojawienie się marszałka województwa na sesji Rady Miasta Bydgoszczy można uznać za duże wydarzenie, gdyż to z tego miasta w kierunku polityki Urzędu Marszałkowskiego kierowana jest główna krytyka. Część bydgoskich radnych postanowiła wykorzystać tę okazję do odegrania się prezydentowi Rafałowi Bruskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bardzo słaby mecz zagrali w Gdańsku siatkarze Łuczniczki po dobrym występie przeciwko Asseco Resovii Rzeszów. Lotos Trefl pokonał nasz zespół gładko i bez walki 3:0. 

 

Opublikowano w Sport

,,Ferenc Florian Csaki Węgierski wkład w rozwój Bydgoszczy” - to tytuł książki autorstwa Marka Pietrzaka, konsula honorowego Węgier w Bydgoszczy. Poświęcona jest ona nadwornemu kartografowi króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który jako pierwszy zaproponował koncepcję budowy Kanału Bydgoskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przyjęto taryfy opłat za wodę, ścieki, gospodarkę odpadami, podatek od nieruchomości oraz opłatę targową. Zobacz co zmieni się od nowego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 25 listopad 2015 13:19

Inowrocławski PiS przejdzie do koalicji?

Od początku kadencji radni Prawa i Sprawiedliwości krytykują politykę prezydenta Ryszarda Brejzy. Równocześnie tworząca koalicję Zjednoczonej Prawicy Solidarna Polska, tworzy miejską koalicję, zaś zastępcą prezydenta Inowrocławia, jest przewodniczący kujawsko-pomorskich struktur partii Zbigniewa Ziobry. W powiecie krążą słuchy, że w lokalnym PiS-ie może dojść jednak do przewrotu.

Opublikowano w Inowrocław

Trening w formie uruchomienia syreny alarmowej zlokalizowanej na terenie jednostki wojskowej 1523 (przy ul. Dworcowej 56) odbędzie się w czwartek, 26 listopada 2015 roku, a na terenie jednostki wojskowej 1641 (przy ul. Jacewskiej 73) tego samego dnia w godzinach: 8.00-9.30.

Opublikowano w Inowrocław

Prokuratura postawiła zarzuty Ewie Ż., przewodniczącej samorządu studenckiego UTP, w związku z tragiczną w skutkach imprezą otrzęsinową. Podczas październikowej zabawy śmierć poniosły trzy osoby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego modernizacja odcinka linii kolejowej nr 356 na odcinku Kcynia – Gołańcz (wielkopolskie) niesie zagrożenie, że ta gmina będzie ciążyć bardziej do Poznania, dlatego proponuje uruchomienie połączenia Bydgoszcz – Nakło – Kcynia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Radny Bogdan Dzakanowski na sesji Rady Miasta Bydgoszczy odniósł się do naszej dzisiejszej publikacji, o możliwości zwrotu przez Bydgoszcz Unii Europejskiej dotacji na Trasę Uniwersytecką. Gościem sesji jest marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu