Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 listopad 2015

W środowym expose premier Beata Szydło zapowiedziała podniesienie w ciągu 100 dni kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł. Będzie to realizacja obietnic wyborczych oraz wykonanie oczekiwań Trybunału Konstytucyjnego. Szybkie podniesienie kwoty wolnej zaskoczyć może jednak samorządowców, którzy nie są przygotowani do szybkim zmian w prawie.

Opublikowano w Regionalne

Na sesji Rady Miasta w dniu 28 października wiceprzewodniczący Jan Szopiński wnioskował o przedłużenie konsultacji społecznych nad nową siatką połączeń autobusowych do dnia 10 listopada. Odpowiedź na ten wniosek otrzymał dopiero wczoraj (18 listopada), ponad tydzień od wnioskowanego przez niego terminu przedłużenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec zakończonej kadencji Sejmu przyjęto ustawę o związkach metropolitarnych, która pozwala obszarom liczącym przynajmniej 500 tys. mieszkańców utworzyć metropolie. Wymogi te spełnia Bydgoszcz wraz ze swoim obszarem funkcjonalnym. W debacie nad expose nowego rządu pytanie w tej sprawie zadał bydgoski poseł Paweł Skutecki.

Opublikowano w Regionalne

W środę premier Beata Szydło wygłosiła expose nowego rządu, w którym nawiązała do odbywającego się procesu likwidacji posterunków policji, urzędów pocztowych i połączeń komunikacyjnych, w tym kolejowych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 18 listopad 2015 18:22

Nieudany weekend bydgoskich hokeistów

W miniony weekend zawodnicy Budowlanego Klubu Sportowego rozegrali dwa wyjazdowe spotkania w grupie północnej II ligi hokeja na lodzie. Konfrontacji z Łódzkim Klubem Hokejowym oraz zespołem Warszawa Capitals nie będą jednak dobrze wspominali.

Opublikowano w Sport

Nikt radnemu województwa Markowi Witkowskiemu z Więcborka stanowiska wojewody nie proponował. Nazwisko to pojawia się w kolejnych publikacjach medialnych, sam zainteresowany nie myślał jednak do tej pory objęciu funkcji. Zdaniem Witkowskiego o wszystkim zadecydują posłowie Tomasz Latos i Krzysztof Ardanowski.

Opublikowano w Regionalne

Wracamy do uchwał Sejmiku o ochronie krajobrazu, które zdaniem prezydenta Bydgoszczy uderzają w interes prawny Bydgoszczy. Ratusz uchwały te tuż po podjęciu zaskarżył do wojewody, oczekując ich unieważnienia. Wojewoda z uwagi na dużą złożoność sprawy, nie mogła podjąć czynności nadzorczych w ustawowym 30-dniowym terminie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Popularności posłowi Krzysztofowi Brejzie przyniosło poniedziałkowe wystąpienie w Sejmie, gdzie właściwie cytując opracowanie posłanki PiS prof. Krystyny Pawłowicz, wypomniał partii rządzącej dążenie do wszechwładzy w Polsce, poprzez zdominowanie komisji mającej kontrolować służby specjalne. Młody parlamentarzysta PiS Łukasz Schreiber wskazuje z kolei Inowrocław, jako miasto z funkcjonującą od dłuższego czasu wszechwładzą.

Opublikowano w Inowrocław

Od 8 listopada w sklepie IKEA prowadzona jest akcja ,,Pluszaki dla Edukacji”. Kupując pluszaka, kupujemy podstawowy zestaw edukacyjny dla dziecka w jednym z najbiedniejszych krajów świata.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłym roku prezydent Rafał Bruski chce wydać na wykonanie dokumentacji technicznej oraz projektu rozbudowy Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki 550 tys. zł. Łącznie przez najbliższe lata w ten obiekt planuje się zainwestować ok. 3,5 mln zł Ratusz liczy na pozyskanie środków zewnętrznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu