Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 16 listopad 2015

Dość duże emocje podczas poniedziałkowych obrad Sejmu budziła kwestia zmiany regulaminu komisji ds. kontroli służb specjalnych. Mające większość Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało zniesienie funkcjonującego zwyczaju rotacyjności przewodniczących, co nie podoba się opozycji. Wystąpienie reprezentującego klub PO posła Krzysztofa Brejzy większość opozycji przyjęła z oklaskami, posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz wysłuchiwała go na stojąco, od czasu do czasu wykonując żywe ruchy.

Opublikowano w Inowrocław

Najsilniejszą reprezentację okręg bydgoski będzie miał w komisjach zdrowia, infrastruktury, energii i skarbu państwa oraz kontroli państwowej. Sejm przyjął w poniedziałek późnym wieczorem podział parlamentarzystów na komisje sejmowe. W trakcie kadencji będzie on się zmieniał.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 16 listopad 2015 21:04

Czy oswoją Polaków z przyjazdem imigrantów?

Przebywająca od ponad 20 lat w Polsce Rosjanka Marina Hulia aktywnie działa na rzecz wspólnot kulturowych. Prowadzone w Kruszwicy spotkania mają na celu oswoić Polaków przed napływającymi imigrantami oraz przekazać wiedzę na ich temat.

Opublikowano w Kruszwica
poniedziałek, 16 listopad 2015 19:07

Plany inwestycyjne prezydenta Bruskiego na rok 2016

W poniedziałek prezydent Rafał Bruski zaprezentował mediom projekt budżetu na rok 2016. Z budżetu miasta planuje się wydać na inwestycje 392,3 mln zł, priorytetowo mają być traktowane projekty dofinansowane przez Unię Europejską. Nie jest to jednak ostateczny budżet,  przed nami kilka tygodni debat z udziałem radnych, gdyż organem właściwym do uchwalenia budżetu jest Rada Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 16 listopad 2015 18:29

Prezydent powołał Beatę Szydło na premiera

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek powołał rząd Beaty Szydło. Premier wraz ze swoimi ministrami złożyła wobec prezydenta przysięgę. Beata Szydło ma dwa tygodnie na wygłoszenie przed Sejmem expose. Następnie jej rząd będzie musiał uzyskać poparcie większości parlamentarnej, co powinno być akurat formalnością, gdyż Prawo i Sprawiedliwość jest wstanie rządzić samodzielnie.

Opublikowano w Regionalne

Prezydent Rafał Bruski przedstawił swoje propozycje do budżetu miasta na rok 2016. Na program budowy dróg gruntowych chce on przeznaczyć 17 mln zł, czyli nieco mniej niż oczekiwali radni opozycji. Jak jednak podkreśla prezydent, ostateczna decyzja należy tutaj do radnych, którzy mogą przesunąć pieniądze z innych inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Remont dworca kolejowego w Inowrocławiu potrwa jeszcze kilka tygodni, do inauguracji swojej działalności na obiektach dworcowych przygotowuje się natomiast tworzony przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy inkubator przedsiębiorczości.

Opublikowano w Inowrocław

Wśród publikacji medialnych, z zachwycających się otwarciem Zielonych Arkad, pojawiają się głosy internautów, którzy obawiają się, że to koniec centrum Bydgoszczy, a dokładniej Starego Rynku.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 16 listopad 2015 11:08

Po otwarciu Zielonych Arkad

Piątek, 13 listopada to nie tylko dla niektórych bardzo pechowy dzień, to także uroczyste otwarcie kolejnej galerii handlowej w Bydgoszczy – Zielone Arkady – największy w regionie i jeden z najładniejszy w kraju. Mieści się w około 200 sklepów wraz z 1500 zatrudnionymi pracownikami, większość lokali znaliśmy już w Bydgoszczy, tymi nowymi jak Lacoste, Samsung czy Tommy Hilfiger a także odział Urzędu Miasta do spraw obsługi mieszkańców mamy okazję zobaczyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu