Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 14 listopad 2015
niedziela, 15 listopad 2015 00:58

Czy PESA zdąży z bydgoskimi tramwajami?

W grudniu PESA Bydgoszcz powinna dostarczyć miastu 11 zamówionych tramwajów PESA Swing, które od nowego roku będą obsługiwać linie tramwajową do Fordonu. Jeżeli bydgoska firma nie wywiąże się jednak z tego terminu, to możemy tracić ponad 200 mln zł z dotacji unijnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 14 listopad 2015 22:06

Ważne wygrane Astorii i Artego Bydgoszcz

 

Kilka niechlubnych rekordów padło podczas sobotniego meczu w Artego Arenie. Bydgoszczanie mogą być zadowoleni tylko ze zwycięstwa nad Zetkamą Doral Nysą Kłodzko.

 

Opublikowano w Sport

Te podniosłe słowa, nawołujące do podniosłych czynów naród polski, padły w czwartek z ust Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego. Legendarny działacz opozycji antykomunistycznej, w III RP znajdujący się na uboczu polityki. Przyjęcie jego wystąpienia przez Sejm z brawami, na stojąco, można uznać za pewien symbol, że coś się w naszym życiu publicznym zmienia, a przynajmniej jest ku temu wielka szansa. Tylko czy będziemy chcieli z niej skorzystać.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 14 listopad 2015 15:55

Coraz bliżej chaosu na kolei

Czas ucieka, a my nadal nie wiemy kto będzie od połowy grudnia wykonywał w województwie kujawsko-pomorskim przewozy kolejowe na liniach regionalnych. Urząd Marszałkowski próbuje się odwołać od niekorzystnych dla siebie rozstrzygnięć i cały czas analizuje nową sytuację.

Opublikowano w Regionalne

1 września 1939 roku pancernik Schlewswig-Holestein ostrzelał polską placówkę wojskową na Westerplatte. To wydarzenie przyjmuje się za początek II wojny światowej. Wpisuje się ono też w tragiczne losy kpt. Tadeusza Ziółkowskiego, któremu Wojciech Jarzemski w ,,Gazecie Bydgoszczy” nadał przydomek ,,bydgoskiego Rejtana”.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 14 listopad 2015 13:56

Trudna dyskusja o inwestycjach w Bydgoszczy

Dość popularny w tej kadencji Rady Miasta Bydgoszczy jest temat utwardzania dróg osiedlowych. Poświęcona była jemu ostatnia sesja. Przyniosła ona pewien przełom, nadal jednak ratusz pozostał przy swojej twardej retoryce, którą powielają w swoich publikacjach gazetowi publicyści.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Święto Niepodległości ulicami Warszawy przeszły tysiące patriotów, wyrażając tym samym przywiązanie do Polski i narodu polskiego. Tego roku dość widoczni byli goście z Węgier, którzy na marszu pojawiają się od wielu lat. Zapraszamy do naszej relacji filmowej.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu