Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 12 listopad 2015

Polski Bus zapowiada rozszerzenie siatki połączeń autobusowych o kolejną europejską stolicę. Chodzi  o stolicę Węgier Budapeszt. Wiemy, że przewoźnik chce uruchomić bezpośrednie połączenie z Gdańska, nie jest znana jednak dokładna trasa przejazdu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 12 listopad 2015 18:45

11 listopada w Bydgoszczy w obiektywie

Głównym akcentem  wojewódzkich uroczystościach DNIA NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada - była uroczysta msza w bydgoskiej katedrze, której przewodniczył ks. biskup Jan Tyrawa oraz  złożenie wieńców i kwiatów pod POMNIKIEM WOLNOŚCI na Placu Wolności. Tam też okolicznościowe przemówienia wygłosili wojewoda Ewa Mes, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trwa I posiedzenie Sejmu VIII kadencji, wkrótce rozpocznie się też I posiedzenie Senatu. Ewa Kopacz złożyła dzisiaj dymisję swojego rządu, przestrzegając przy tym Prawo i Sprawiedliwość, przed zmarnowaniem dorobku 8-letnich rządów PO i PSL.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 12 listopad 2015 14:04

Nowy siatkarz w Łuczniczce Bydgoszcz

Sezon 2015/2016 nabiera rozpędu. Za nami już trzy kolejki. Po bardzo trudnym początku, wczoraj bydgoszczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo. Zza band reklamowych oglądał je nowy przyjmujący naszej drużyny.

 

Opublikowano w Sport

Kruszwiczanie świętowali Dzień Niepodległości. Pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich złożono kwiaty oraz znicze.Przypomniano w ten sposób, że wolność  legendarnej stolicy zwrócił zryw z 1918 roku.

Opublikowano w Kruszwica

Dzisiaj o godzinie 13:00 rozpocznie się inaugurujące VIII kadencję posiedzenie Sejmu. Nowi posłowie złożą uroczyste ślubowanie wykonywać obowiązki wobec Narodu i strzec interesów Państwa. Przygoda parlamentarna kończy się, na razie, dla posła Łukasza Krupy, który aktywnie zabiegał w poprzedniej kadencji o interesy Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 12 listopad 2015 08:28

Pod Blankami nadal niebezpieczna

Śpieszący się kierowcy stanowią zagrożenie dla pieszych przy ulicy Pod Blankami. Po raz kolejny uwagę na ten problem zwracają nam kupcy ze starówki. Dla ratusza nie jest to jednak priorytetowa sprawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu