Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 10 listopad 2015
środa, 11 listopad 2015 00:33

Polsko – dzisiaj pamiętamy

Dzisiaj dzień trochę inny niż zwykle – większość z nas ma wolne, życie toczy się wolniej, na ulicach dostrzec możemy biało-czerwone flagi. Część z nas pójdzie na uroczystości gminne, niektórzy z nas będą obecni też na obchodach o znaczeniu ponadregionalnym w Warszawie czy w Krakowie. Dzisiaj świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości po ponad stu latach zaborów.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoszcz na wolność czekała ponad rok dłużej niż Warszawa. Polsce nasze miasto przywrócono dopiero w styczniu 1920 roku, ale pomimo tego data 11 listopada była kultywowana w sposób szczególny nad Brdą także w okresie przedwojennym. Dość hucznie bydgoszczanie świętowali w 1928 roku, dokładnie 10 lat po tym, gdy Józef Piłsudski ogłosił w Warszawie niepodległość.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 10 listopad 2015 22:26

Zemke: To czarny dzień dla polskiego wojska

W rozmowie z portalem trybuna.eu europoseł Janusz Zemke krytycznie ocenia nominację Antoniego Macierewicza na stanowisko ministra obrony narodowej. Zdaniem Zemke – Macierewicz jest osobą prowadzącą do destrukcji.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek w Warszawie obradował przyszły klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiano m.in. o kandydaturach na marszałków Sejmu. Poza posłem Bartoszem Kownackim, nikt z okręgu bydgoskiego i toruńskiego najprawdopodobniej nie uzyska rangi ministra.

Opublikowano w Regionalne

Ponownie Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości. Bydgoska starówka zostanie udekorowana we flagi znane z Powstania Wielkopolskiego, pojawi się na niej też wiele postaci z tamtej epoki. Wiele ważnych wydarzeń historycznych zostanie tego dnia powtórzonych, w ramach planowanych inscenizacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek wraz z otwarciem centrum handlowego Zielone Arkady, otwarty zostanie sklep z elektroniką marki Saturn. Dzisiaj dyrekcja sklepu przekazała uroczyście sprzęt elektroniczny wartości 10 tys. zł Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 10 listopad 2015 15:49

Kownacki wiceministrem obrony narodowej?

Bliskim współpracownikiem Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej może zostać poseł Bartosz Kownacki, który formalnie wybrany został z okręgu bydgoskiego, choć na co dzień przebywa w Warszawie. W kampanii wyborczej zasłynął z chęci pomocy Wojskowym Zakładom Lotniczym w Bydgoszczy przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii, choć zakłady o takie wsparcie wcale nie prosiły.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 10 listopad 2015 15:33

W Inowrocławiu 11 listopada

Oficjalne obchody Święta Niepodległości w Inowrocławiu odbędą się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Tego dnia prezydent Ryszard Brejza zaprasza też na festyn rodzinny.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 10 listopad 2015 10:07

KCK interesuje się inspekcja pracy

Od kilku dni w Kujawskim Centrum Kultury prowadzone są czynności kontrolne prowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy. Kontrola dotyczy przestrzegania praw pracowniczych.

Opublikowano w Inowrocław

Urząd Miasta Bydgoszczy planuje podjęcie starań na rzecz pozyskania dotacji z rządowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych na budowę ulicy Świekatowskiej na Czyżkówku z fragmentem ulicy Siedleckiej. Wartość całego zadania inwestycyjnego szacuje się na 6 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu