Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 01 listopad 2015
niedziela, 01 listopad 2015 16:00

Kwestujemy na renowacje cmentarza Starofarnego

W sobotę i niedzielę znani bydgoszczanie oraz społecznicy kwestowali na bydgoskich nekropoliach. Celem tegorocznej kwesty jest ponownie uratowanie będących w najgorszych stanie grobów z cmentarza Starofarnego. Jest to najstarsza bydgoska nekropolia, gdzie spoczywają zasłużeni bydgoszczanie. To miejsce ma swoją magię, ale niestety bieg czasu sprawia, iż ulega ono powolnej degradacji.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 01 listopad 2015 11:28

Gdzie te wrota nieszczęsne...

Dzisiaj Wszystkich Świętych, dzień w którym wspominamy przede wszystkim świętych Kościoła i męczenników. Myślami tego dnia jesteśmy jednak przede wszystkim wśród bliskich zmarłych, którzy towarzyszyć będą też nam jutro w dzień zaduszny. Na ten dzień publikujemy słowa Trenu XIV autorstwa Jana Kochanowskiego. Motywem napisania serii trenów była śmierć ukochanej córki poety.

Opublikowano w Regionalne

W związku z przypadającym dzisiaj dniem Wszystkich Świętych, Prymas Polski abp Józef Polak na antenie Telewizji Polskiej wygłosił okolicznościowe orędzie, w którym wezwał do refleksji.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 01 listopad 2015 11:12

Trzecia ofiara imprezy na UTP

Dzisiaj rano zmarła w szpitalu 20-letnia studentka, która przed trzema tygodniami brała udział w imprezie otrzęsinowej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Jest to już trzecia ofiara tej tragicznej w skutkach imprezy studenckiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu