Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 październik 2015
środa, 07 październik 2015 00:28

Wybory dzielą klub radnych SLD

Poważnego uszczerbku może doznać w związku z kampanią wyborczą kondycja bydgoskich struktur SLD. Dwójka radnych tego klubu w Radzie Miasta Bydgoszczy sympatyzuje bowiem otwarcie z Platformą Obywatelską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów za nami, dlatego możemy podjąć się jego podsumowania. Tak naprawdę nie załatwiło ono żadnego lokalnego problemu, nie pozwolono także dziennikarzom z regionu poruszyć interesujących społeczność lokalną tematów. Usłyszeliśmy tylko z ust premier Ewy Kopacz kolejne obietnice dotyczące dróg ekspresowych S-5 i S-10.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny województwa Andrzej Walkowiak na spotkaniu z szubińskimi mediami, pod dworcem kolejowym, zachęcał mieszkańców powiatu nakielskiego do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach nad Kujawsko-Pomorskim Planie Spójności Komunikacyjnej i zabieganie o rewitalizację linii kolejowej nr 356 (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia).

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jeżeli do końca roku parlament nie przyjmie Prawa Wodnego, to zdaniem Michała Grzybowskiego Polska może stracić duże środki z Unii Europejskiej na inwestycje w drogi wodne. Bez tego dokumentu nie powstanie także w Bydgoszczy Zarząd Dorzecza Wisły.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 06 październik 2015 17:36

Inowrocław i Janikowo chcą przyjąć imigrantów

Cztery gminy z województwa kujawsko-pomorskiego są gotowe przyjąć imigrantów: Inowrocław (gmina wiejska), Janikowo, Świecie i podbydgoskie Sicienko – wynika z odpowiedzi na ankiety rozesłane samorządom przez wojewodę. Z aktualnych ustaleń wynika, że Polska ma przyjąć ponad 5 tys. przybyszów.

Opublikowano w Inowrocław

Wpadką zakończyła premier Ewa Kopacz wizytę w Bydgoszczy. Po posiedzeniu Rady Ministrów stwierdziła bowiem, że ,,gospodarzem był Bydgoszcz”, co zapewne w grodzie nad Brdą będzie jej długo zapamiętane. Odbyte w Bydgoszczy posiedzenie nie przyniosło jednak przełomu w żadnej lokalnej sprawie.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu