Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 29 październik 2015
piątek, 30 październik 2015 00:40

Dlaczego senatorem został Kobiak? (analiza)

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w okręgu bydgoskim, ale głównie dzięki południowej części okręgu, na północy bowiem więcej osób głosowało na Platformę Obywatelską. Wynik senatora Andrzeja Kobiaka był jednak znacznie wyższy niż listy PO w tych powiatach. Po wyborach tłumaczono to tym, iż Kobiak był najbardziej lewicowym kandydatem, przez co mógł pozyskać poparcie Zjednoczonej Lewicy, która swojego kandydata na senatora nie miała. A jaki wpływ miała na to Nowoczesna Ryszarda Petru?

Opublikowano w Regionalne

W czwartek 15 października z okazji zakończenia rozbudowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza zawitał Prezydent RP Andrzej Duda. Władze szpitala oraz zarządzającego nim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mogły czuć się wyróżnione, w szczególności, iż wiele ciepłych słów ze strony prezydenta padło pod adresem Collegium Medicum UMK. Mniej zadowoleni byli już jednak związkowcy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 29 październik 2015 22:48

Ile pieniędzy dla metropolii bydgoskiej?

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o związkach metropolitalnych. W rezultacie pierwsze metropolie oparte o tą ustawę będą mogły powstać w styczniu 2017 roku. Ile zyskalibyśmy pieniędzy tworząc Metropolię Bydgoską?

Opublikowano w Regionalne

Ekspert ds. bezpieczeństwa, redaktor naczelny portalu ochronaimprezmasowych.pl Bartosz Grduszak wyraża opinie, że znalezienie osób winnych śmierci dwóch studentów na imprezie otrzęsinowej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym może trwać latami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od piątku do poniedziałku w okolicach inowrocławskich cmentarzy obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. Ratusz wprowadza zmiany w związku z przewidywanym wzmożonym ruchem.

Opublikowano w Inowrocław

Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prawo i Sprawiedliwość szli do wyborów z obietnicą podwyższenia kwoty wolnej od podatku, która dzisiaj wynosi 3091 zł do ok. 8 tys. zł. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski obawia się, że stracimy na tym ok. 70 mln zł na miejskie inwestycje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ulicą Nową na Szwederowie przechodzą setki dzieci do szkoły. Z racji braku chodników bywa to niebezpieczne, na co zwraca uwagę wielu rodziców. Radny Mirosław Jamroży zdecydował się wczoraj przypomnieć o tym prezydentom, podczas sesji Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu