Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 październik 2015

W niedziele 25 października będziemy wybierać skład Sejmu i Senatu w wyborach bezpośrednich. Odpowiedzialność za losy kraju tego dnia będzie w naszych rękach jako suwerenna. Decydować będziemy także o przyszłości regionu.

Opublikowano w Regionalne

Głosowanie jeszcze nie ruszyło, a pojawiają się pierwsze informacje o nieprawidłowościach. Obywatelski Ruch Kontroli Wyborów informuje, że w Śliwicach (powiat tucholski) stwierdzono źle wydrukowane karty do głosowania.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 24 październik 2015 20:30

Artego i Astoria Bydgoszcz lepsze od swoich rywali

Nie było większych emocji w starciu Artego Bydgoszcz z Widzewem Łódź. Za to po raz kolejny zacięte spotkanie rozegrali koszykarze Astorii. 

Opublikowano w Sport
sobota, 24 październik 2015 19:27

Zawisza Bydgoszcz przełamał serię porażek

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz po dwóch porażkach z rzędu w sobotę wrócili na ścieżkę zwycięstw. Po ciężkim meczu pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki 1:0. 

Opublikowano w Sport
sobota, 24 październik 2015 17:46

Wieści z Węgier

W Polsce trwa obecnie cisza wyborcza i życie polityczne wręcz stoi w miejscu. Spoglądamy zatem co ciekawego dzieje się na Węgrzech. Najważniejszym wydarzeniem była na pewno obchodzona wczoraj rocznica wybuchu powstania w Budapeszcie w 1956 roku. W tym tygodniu otwarto jednak też granicę węgiersko-serbską, która została zamknięta z powodu kryzysu imigracyjnego.

Opublikowano w Magyar Hirek

W niedziele od godziny 7:00 : 21:00 odbywać będą się wybory do Sejmu i Senatu. Będziemy wybierać 12 posłów i po jednym senatorze. Żeby nasz głos był ważny powinniśmy wybrać po jednym kandydacie do Sejmu i Senatu. Przedstawiamy krótką informację o tym jak głosować.

Opublikowano w Regionalne

W najbliższej perspektywie finansowej Unia Europejska nie chce wspierać projektów turystycznych, co wymusza na samorządach chcących rozwijać się prze turystykę, większą współpracę z biznesem. Komisja Turystyki Związku Miast Polskich, o tej problematyce będzie debatować w kwietniu, na spotkaniu którego gospodarzem będzie gmina Kruszwica.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu