Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 październik 2015
sobota, 24 październik 2015 00:00

Rozpoczyna się cisza wyborcza

Po dość intensywnym okresie kampanii wyborczej, przyszedł czas w którym wyborcy będą mogli odpocząć od tej tematyki i w spokoju przez kilkanaście lub nieco dłużej, zastanowić się na kogo oddadzą głos. Kandydaci pod sankcjami karnymi nie mogą natomiast już prowadzić agitacji.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 23 październik 2015 20:52

Lider Polonii Bydgoszcz odchodzi do Wrocławia

Wychowanek bydgoskiego klubu Szymon Woźniak w przyszłym sezonie będzie startował w Betard Sparcie Wrocław. 

Opublikowano w Sport

Na Wyspie Młyńskiej Prawo i Sprawiedliwość zakończyło w piątek kampanie wyborczą do parlamentu. Lider listy poseł Tomasz Latos zwrócił się bezpośrednio do ministra Pawła Olszewskiego, iż w jego miejsce powinni przyjść osoby bardziej kompetentne, które dopilnują, aby inwestycje dla regionu bydgoskiego były w końcu realizowane, a nie tylko obiecywane.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę i niedzielę w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbywać będą się Targi Bezpieczeństwa Ochrony Mienia i Zdrowia. Poświęcone będą one szerokiemu zakresowi zagadnień związanych z bezpieczeństwem, od systemów antywłamaniowych, po sztuki samoobrony i usługi detektywistyczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polaków i Węgrów łączy przywiązanie do wolności. Dzisiaj mija 59-ta rocznica wystąpienia Węgrów przeciwko podległości ich ojczyzny wobec Związku Radzieckiego. W wyniku interwencji Armii Radzieckiej powstanie zostało krwawo stłumione. Przedstawiciele narodu węgierskiego i polskiego oddali dzisiaj w Warszawie hołd powstańcom.

Opublikowano w Magyar Hirek
piątek, 23 październik 2015 13:11

Władysław Gollob nowym właścicielem Polonii

Władysław Gollob będzie właścicielem żużlowej Polonii. Taką informację przedstawił prezydent Rafał Bruski. 

Opublikowano w Sport
piątek, 23 październik 2015 13:02

Będę promował Teresę i Pawła bo co mi zrobicie?

Zachowanie prezydenta Bydgoszczy i jego otoczenia, na końcówce kampanii wyborczej, doskonale nadawałyby się do twórczości reżysera Stanisława Bareji. Opozycja zarzuca ratuszowi niemoralne postępowanie i wspieranie związanych z Platformą Obywatelską kandydatów, a ratusz robi swoje.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 23 październik 2015 12:33

Do Pruszcza Bagienicy zawita pociąg

Niegdyś Pruszcz Bagienica był ważnym węzłem kolejowym, krzyżowały się tam linie łączące Koronowo z Tucholą i Świecie z Więcborkiem i Złotowem. Mieszkańcy żyli z kolei, stąd też Pruszcz Bagienica nazywany jest kolejowym miasteczkiem. Dzisiaj do tej stacji nie dojeżdżają już jednak żadne pociągi. Wielkim wydarzeniem będzie zatem dla tej społeczności sobotni przyjazd pociągu specjalnego.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
piątek, 23 październik 2015 11:36

Co po tej kampanii wyborczej pozostanie dla regionu?

W drugiej części naszego podsumowania kończącej się za kilka godzin kampanii wyborczej, skupimy się na sprawach lokalnych Ziemi Bydgoskiej. Panuje dość powszechne przekonanie, że nie udało się przeprowadzić w tej kampanii rzeczowej debaty, nie mniej uważamy, iż na naszych łamach poruszyliśmy kilka bardzo istotnych spraw.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu