Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 październik 2015

Kampania wyborcza powoli dobiega końca. W ramach podsumowań, aby ułatwić Państwu podjęcie właściwej decyzji w niedzielę 25 października, publikujemy rozmowy z kandydatami, w których poruszamy ważne dla nas kwestie. Na nasze pytania odpowiada lider listy wyborczej partii KORWiN Marcin Sypniewski, który widzi szansę we współpracy z Piłą.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 22 październik 2015 00:14

Bilet godzinny zamiast jednorazowego

Do niedzieli ZDMiKP prowadzi konsultacje społeczne nad nową organizacją siatki połączeń autobusowych i kolejowych, która miałaby obowiązywać od nowego roku. Propozycja zarządu dróg opiera się na dużej liczbie przesiadek, co z kolei może wpłynąć na wydłużenie czasu podróży. Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz postuluje wprowadzenie w miejsce biletu jednorazowego, bilet godzinny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka tysięcy bydgoskich kibiców obejrzało prezentację siatkarzy Łuczniczki. Ci w sparingowym spotkaniu zmierzyli się z PGE Skrą Bełchatów. 

Opublikowano w Sport

Telewizja Republika ujawniła w środę wieczorem fragmenty rozmów zmarłego niedawno biznesmena Jana Kulczyka m.in. z ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim oraz obecnym szefem Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofem Kwiatkowskim. Z nagrań wynika, iż rozmowy dotyczyły prywatyzacji grupy kapitałowej CIECH.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 21 październik 2015 22:42

Astoria Bydgoszcz w derbach lepsza od Noteci

Nawet bez kontuzjowanego Pawła Lewandowskiego koszykarze Astorii Bydgoszcz nie mieli problemów z pokonaniem w derbowym spotkaniu Noteci Inowrocław.

Opublikowano w Sport

Wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Bydgoszczy była punktem kulminacyjnym konwencji wyborczej, kończącej kampanie wyborczą w naszym okręgu. Zdaniem Kaczyńskiego kołem zamachowym polskiej gospodarki powinna być polska wieś, konieczne jest też wykonanie zobowiązań z kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy – obniżenie wieku emerytalnego oraz podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł rocznie. My zawsze uważaliśmy, że Polska jest jedna, że Polacy są wspólnotą, a we wspólnocie istnieje solidarność – mówił Kaczyński w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem Magdaleny Basińskiej, działaczki inowrocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, naczelnik jednego z wydziałów Urzędu Miasta lub ktoś zamieszkały w jej domu, miał wypisywać anonimowo obraźliwe komentarze w interencie.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 21 październik 2015 18:33

Szkoda czasu na takie debaty

Podobno dyskusja zawsze jest czymś pozytywnym. Debata może odbywać się jednak dla samej sztuki, aby porozmawiać o sprawach teoretycznych, ale może także być konstruktywna i nieść jakąś wartość dodaną w przyszłości. Zorganizowana przez NSZZ Solidarność i Związek Pracodawców Lewiatan, we współpracy z UKW, debata, do takich nie może być jednak zaliczona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny województwa z Więcborka Marek Witkowski przyznaje, że Bydgoszcz przegrywa z Toruniem, gdyż politycznie jest słabsza. Liczy, że sytuacja zmieni się po wyborach parlamentarnych. Sam kandyduje na posła.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Pracuję – nie celebruje” - to hasło wyborcze posłanki Iwony Kozłowskiej z powiatu sępoleńskiego. Rozmawiamy z nią o relacjach bydgosko-toruńskich, działalności dla regionu oraz o osiągnięciach w kończącej się kadencji.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu