Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 październik 2015

Jeżeli przybysz spoza Unii Europejskiej zostanie umieszczony zgodnie z systemem kwot w danym kraju np. Polsce i następnie wróci ponownie do Niemiec, wówczas powinien być natychmiastowo deportowany poza UE. Nowe niemieckie przepisy w praktyce mają zniechęcać imigrantów rozlokowanych m.in. w naszym kraju, do szukania lepszych warunków życia w Niemczech. Berlin zdecydował się na takie restrykcyjne zapisy, gdyż nie radzi sobie z przyjmowaniem tak dużej liczby imigrantów.

Opublikowano w Magazyn

Po interwencji radnego Tomasza Regi, Biuro Rzecznika Praw Dziecka zwróciło się z pismem do prezydenta Rafała Bruskiego, aby umożliwić równy dostęp do miejskich boisk także dzieciom trenującym w Stowarzyszeniu Piłkarskim ,,Zawisza”.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 październik 2015 21:28

Po debacie Kopacz - Szydło

Za nami telewizyjne starcie dwóch kandydatek pretendujących do funkcji Premiera Rządu RP – urzędującej Ewy Kopacz i reprezentującą największą partię opozycyjną Beatą Szydło. Dyskusja miała dotyczyć przyszłości Polski, ale jak pokazała praktyka, był to kolejny epizod sporu środowisk PO i PiS.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek swoją wyborczą konwencję w towarzystwie inowrocławskich amazonek odbył radny powiatu Jacek Olech, który startuje na stanowisko senatora. Dla niego senator powinien przede wszystkim dbać o stanowienie dobrego i zrozumiałego dla obywateli prawa.

Opublikowano w Inowrocław

Pomysł na stworzenie ,,Ogrodów Wody” ma prezes MWiK Krzysztof Drzewiecki, projekt ten natomiast podoba się marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu, który chciałbym go wesprzeć pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 październik 2015 17:09

Barbara Nowacka: Jest alternatywa dla PO i PiS

Objazd kończący kampanie wyborczą ,,Czerwony Autobus Barbary Nowackiej” rozpoczął od Bydgoszczy. Nowacka została przedstawiona przez Krzysztofa Gawkowskiego jako kandydatka na premiera, gdyż Zjednoczona Lewica zapowiada walkę o najwyższe cele.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 październik 2015 11:26

Walkowiak: Będziemy dalej krytykować marszałka

Radny województwa Andrzej Walkowiak odniósł się powołania w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę marszałka Piotra Całbeckiego do Narodowej Rady Rozwoju. Walkowiak wyraził nadzieje, że przyczyni się to do większego rozwoju naszego województwa, ale wobec marszałka w Bydgoszczy nie będzie taryfy ulgowej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 październik 2015 10:45

Sprostowanie posła Krzysztofa Brejzy

Do publikacji pt. ,,Czy pracownik KCK w godzinach pracy pomagał w kampanii synowi swojego szefa?" odniósł się poseł Krzysztof Brejza. Publikujemy treść jego sprostowania.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu