Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 październik 2015

Dość dużo uwagi strona www.bydgoszcz.pl poświęca ostatnio posłowi Pawłowi Olszewskiemu, który jest uczestnikiem kampanii wyborczej. Nie jest tajemnicą, że utrzymuje on bliskie kontakty z prezydentem Rafałem Bruskim. Nie podoba się to innym komitetom wyborczym, które zarzucają miastu wspieranie kampanii PO.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 12 październik 2015 23:21

Hemmerling: W powiatach też żyją ludzie

Rozmawiamy z radnym powiatu nakielskiego, byłym burmistrzem Kcyni Piotrem Hemmerlingiem, który z listy Zjednoczonej Lewicy ubiega się o mandat posła.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 12 październik 2015 15:53

Oczerniali opozycję na zlecenie?

Od wyborów samorządowych minął już prawie rok. Na porządek dzienny zaczynają wypływać jednak nowe informacje odnośnie kulisów jej prowadzenia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że inowrocławska policja namierzyła autorów anonimowych komentarzy internetowych, w których atakowano opozycyjnego kandydata na prezydenta Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 12 październik 2015 15:38

Kcynia także upomina się o linie kolejową nr 356

Pod koniec sierpnia stanowisko w sprawie poparcia działań na rzecz rewitalizacji linii kolejowej nr 356 przyjęła Rada Miejska w Kcyni. W stanowisku z dnia 27 sierpnia podkreślane są korzyści, jakie ta inwestycja przyniosłaby dla lokalnego rynku pracy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Działające społecznie Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” prowadzi obecnie szkolenie około 120 dzieci. Decyzjami Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego, inicjowanymi przez ratusz, nie mogą jednak korzystać z miejskiej bazy treningowej, a swoje mecze rozgrywają w Sicienko. Wyjaśnień od prezydenta Rafała Bruskiego oczekują w tej sprawie radni PiS – Tomasz Rega i Łukasz Schreiber.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 12 październik 2015 12:07

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Pałuki

W czwartek pierwszą wizytę od czasu elekcji odbędzie w naszym regionie prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Głowa państwa planuje spotkania z mieszkańcami Żnina i Szubina. Jak ustaliliśmy - zdecydowano się na powiat żniński i nakielski, gdyż nie udało się tam dotrzeć prezydentowi Dudzie, w czasie jego kampanii prezydenckiej. 

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu