Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 październik 2015

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy po wezwaniu przez wojewodę skierowała w końcu skargę samorządowców z Solca Kujawskiego na prezydenta Bydgoszczy do właściwej Komisji Rewizyjnej. Takie postępowanie wymusza Kodeks Postępowania Administracyjnego oraz Statut Miasta Bydgoszczy. Dla trzech radnych Platformy Obywatelskiej to prawo nie miało jednak większego znaczenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca roku powinien zostać ukończony remont hotelu na Placu Klasztornym w Inowrocławiu, w przeciwnym przypadku właścicielce grozi zwrot kilku mln zł unijnej dotacji. Zaniepokojony tym faktem radny wojewódzki Andrzej Walkowiak wystąpił do wojewody.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 01 październik 2015 22:40

Na zdjęciu swastyki nie ma

Radny Jakub Mikołajczak PO zaatakował radną Grażynę Szabelską, że zamieściła na Facebook-u swoje zdjęcie z marszu antyimigracyjnego, na którym widoczny jest krzyż żelaznym, odznaczenie przyznawane w czasie II wojny światowej polskim oprawcom. Po przyjrzeniu się bliżej zdjęciu można zauważyć, że nie jest to do końca prawda.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 01 październik 2015 19:40

Wyniki wyborów są trudne do przewidzenia

Kampania wyborcza wchodzi w najbardziej intensywne stadium i tak naprawdę wiele może się w niej wydarzyć. Przed czterema laty wyniki wyborów zostały już w niedalekim stopniu przewidziane, dzisiaj pewni możemy być właściwie tylko tego, że w Sejmie znajdzie się Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska, obecność pozostałych komitetów to sprawa otwarta.

Opublikowano w Regionalne

Tylko 350 tys. mieszkańców będzie potrzeba do utworzenia związku metropolitarnego. Pozwoli to zatem stworzyć niezależną od siebie metropolię bydgoską i toruńską. Senat przyjął dzisiaj poprawkę toruńskiego senatora Jana Wyrowińskiego. Bydgoski senatorowie nie wzięli udziału w glosowaniu.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 01 październik 2015 18:43

Handel na bazarze, czy da się na tym zarobić?

Bazary to wyjątkowe miejsce, które od zawsze było kojarzone z handlem. Odzież, owoce, warzywa i różna drobnica to towary, które możemy spotkać na każdym rynku. Czym jednak opłaca się handlować, by z pracy na bazarze osiągnąć dobry zysk? Czy małe stoisko handlowe jest opłacalne?

Opublikowano w Polecane

W ostatnim czasie dochodziło do sporów pomiędzy bydgoskimi spółdzielniami mieszkaniowymi a Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją, w kwestii rozliczania kosztów napraw infrastruktury wodociągowej. Za naprawę rur MWiK wystawiało spółdzielnią faktury, po interwencjach radnych część z nich została wycofana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem kandydata PiS na posła Łukasza Schreibera centrum Bydgoszczy jest zdominowane przez zagraniczne sieci handlowe, których cały czas przybywa, czego przykładem są budowane Zielone Arkady, przed którymi odbyła się jego konferencja prasowa. Tracą na tym drobni sklepikarze, hurtownicy i przetwórcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Marek Gralik napisał do Przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniewa Sobocińskiego list, w którym oczekuje reakcji na wczorajszą konferencję radnych PO. Czwórka radnych Platformy Obywatelskiej zarzucała wczoraj trójce radnych PiS udział w manifestacji, na której młody mężczyzna wykonał gest nazistowski.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 01 październik 2015 11:31

Zawisza Bydgoszcz ma nowego trenera

Maciej Bartoszek został w czwartek nowym trenerem I-ligowych piłkarzy Zawiszy. Szkoleniowiec poprowadzi zespół w sobotę przeciwko Chojniczance Chojnice. 

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu