Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica nie śpieszy się do wzięcia odpowiedzialności za Bydgoszcz

Lewica nie śpieszy się do wzięcia odpowiedzialności za Bydgoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 grudzień 2014 18:04

We wtorek mandat poselski objęła była zastępczyni prezydenta Grażyna Ciemniak, z pracy w ratuszu musiała zatem zrezygnować przynajmniej dzień wcześniej. Mamy zatem na stanowisku zastępcy prezydenta wakat. Co prawda zgodnie uzgodnieniami koalicyjnymi, dwa stanowiska u boku prezydenta Bruskiego ma objąć SLD, ale jak widzimy nikt do tego się nie śpieszy.

 

Funkcję zastępcy prezydenta ma objąć radna Anna Mackiewicz i obecnie dyrektor ZDMiKP Mirosław Kozłowicz. Mackiewicz najprawdopodobniej nie zrezygnowała nawet jeszcze z mandatu radnej, a na pewno nie zostało ono rozpatrzone do tej pory przez komisarza wyborczego. Taka zwłoka z kolei przełoży się na to, że osoba, która zgodnie z prawem wyborczym miałaby ją zastąpić w Radzie Miasta, czyli Jakub Mendry, na ślubowanie poczeka co najmniej do końca stycznia.

 

Obecnie funkcję zastępców prezydenta pełnią: Elżbieta Rusielewicz, Grzegorz Dołkowski i Łukasz Niedźwiecki. Jeżeli ustalenia koalicyjne miałyby zostać dochowane, to prezydent Rafał Bruski musiałbym jedną z tych osób zwolnić.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu