Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 maj 2024

Na popularnym profilu z memami, który na Facebook-u obserwuje prawie 2 mln osób, w tym tygodniu pojawił się mem o tym, że w Bydgoszczy mamy więcej sklepów monopolowych niż w całej Norwegii. Można powiedzieć, że jest to odgrzewany temat, który się ciągnie od jednej z publikacji medialnych z 2014 roku, ale niestety ma to wpływ na wizerunek miasta. Czy jednak jest to uczciwa łatka?

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego będzie zdominowane przez debatę kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Z racji tego, że debata trwała blisko 2 godziny, w tym wydaniu skupiamy się na budzącym spore emocje temacie Zielonego Ładu oraz bezpieczeństwa Europy w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Opublikowano w Magazyn

W skali Unii Europejskiej blisko 36% dzieci do 3 roku życia objętych jest opieką żłobkową, w Polsce ten wskaźnik nieznacznie przekracza 15%. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest nadal niewielka dostępność żłobków – w Polsce pod koniec 2022 roku było miejsc odpowiadających około 25% populacji do 3 roku życia (dane z raportu NIK), przy czym sieć żłobków nie jest rozłożona równomiernie i spory procent gmin nie ma żadnych miejsc żłobkowych (na koniec 2022 roku było to ponad 45% gmin). W praktyce miejsca w żłobkach przy takiej strukturze były obłożone w 83%.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem europosła Kosmy Złotowskiego, który ubiega się o kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim, Unia Europejska ponosi ogromne koszty wdrażania Zielonego Ładu, a te pieniądze lepiej zainwestować na obronę przed Rosją - Niestety żyjemy w czasach wielkich zagrożeń ze strony rosyjskiej i musimy być gotowi, że te wydatki będą rosły – powiedział lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w jednym z mieszkań w Inowrocławiu doszło do interwencji policyjnej wobec agresywnego mężczyzny, który miał wyrzucać meble z domu. Interweniujący policjanci użyli wobec niego paralizatora co doprowadziło do utraty przytomności, trafił on do inowrocławskiego szpitala, ale zmarł. Miał 27 lat. Jako pierwsza o tym zajściu poinformowała telewizja TVN24.

Opublikowano w Inowrocław

Ogród Botaniczny nieopodal Placu Weyssenhoffa istnieje już od prawie stu lat. Ostatni okres to czas zarządzania nim przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, którego główny kampus bezpośrednio z nim sąsiaduje. Jest to mieszkańcom miejsce raczej dobrze znane. W 2021 roku uczelnia rozpoczęła duży projekt rewitalizacyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w Nakle nad Notecią i w Bydgoszczy odbędzie się posiedzenie podkomisji stałej ds. żeglugi śródlądowej. Jedyny formalny punkt jaki będzie rozpatrywany to informacja ministra na temat kwalifikacji zawodowych w żegludze śródlądowej. Będzie to jednak też okazja do promocji regionu wśród posłów oraz poruszania problematyki z jakimi boryka się żegluga śródlądowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu