Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 grudzień 2017

W Bydgoszczy formalnie nie istnieje już delegatura Urzędu Marszałkowskiego, choć pełnoprawną delegaturę w Toruniu utrzymuje Urząd Wojewódzki (był to element niepisanego porozumienia elit bydgoskich i toruńskich z końcówki lat 90-tych). Najpierw delegaturę Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy przekształcono w przedstawicielstwo, teraz mamy natomiast Biuro Ochrony Przyrody. Dla marszałka Piotra Całbeckiego nie dzieje się jednak nic nadzwyczajnego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 grudzień 2017 00:15

Województwo dokapitalizuje lotnisko

Wczoraj sejmik zdecydował o dokapitalizowaniu akcji Portu Lotniczego Bydgoszcz poprzez zakup nowej emisji akcji o wartości 3,5 mln zł. Konieczność dokapitalizowania związana jest z planowana stratą operacyjną w roku 2017. Najprawdopodobniej spółkę dokapitalizuje również Miasto Bydgoszcz proporcjonalnie do swoich udziałów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa uchwalono budżet województwa na rok 2018. Po głosowaniu pojawiły się kwiaty dla Zarządu Województwa, wcześniej było jednak bardzo gorąco. Radni opozycji zgodnie zarzucali, iż jest to budżet stworzony pod okręg wyborczy, z którego startował do tej pory marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:38

O rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

Sejmik Województwa uchwalił budżet na rok 2018 - w trakcie sesji budżetowej podnoszono kwestie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. W budżecie uchwalono 350 tys. na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Sam marszałek Piotr Całbecki przyznaje, że to jednak nawet na dokumentacje nie wystarczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu miesięcy marszałek województwa Piotr Całbecki zapewnia, że budowa linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz Trzcinca jest priorytetem. Dzisiaj przyznał, że nadal jest to priorytet, ale być może już w kolejnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, czyli po 2023 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu