Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo dokapitalizuje lotnisko

Województwo dokapitalizuje lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 grudzień 2017 00:15
Województwo dokapitalizuje lotnisko Fot: Bartosz Bieliński

Wczoraj sejmik zdecydował o dokapitalizowaniu akcji Portu Lotniczego Bydgoszcz poprzez zakup nowej emisji akcji o wartości 3,5 mln zł. Konieczność dokapitalizowania związana jest z planowana stratą operacyjną w roku 2017. Najprawdopodobniej spółkę dokapitalizuje również Miasto Bydgoszcz proporcjonalnie do swoich udziałów.

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie posiada w Porcie Lotniczym Bydgoszcz nieco ponad 71% udziałów. W ramach dokapitalizowania planuje dokupić 83.333 udziały o wartości 42 zł, co da łącznie kwotę 3,5 mln zł. Automatycznie doprowadzi to do zwiększenia procentowej wartości udziałów.

 

Najprawdopodobniej swoje udziały, proporcjonalnie do swoich udziałów, które wynoszą obecnie 22,8%, zwiększy również Miasto Bydgoszcz (dokapitalizowanie powinno wynieść nieco ponad 1 mln zł), tak aby nie utracić swojej wartości udziałów.

 

Wysokość dokapitalizowania jakie uchwalili wczoraj radni wojewódzcy, która jest ponad dwukrotnie mniejsza od dokapitalizowania jakie dokonano pod koniec 2016 roku, pozwala twierdzić iż wysokość tegorocznej straty finansowej będzie znacznie niższa niż przed rokiem. Dokładne sprawozdanie finansowe za rok 2017 zostanie opublikowane jednak dopiero latem. W 2016 roku strata wyniosła 9,850 mln zł.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu