Jesteś tutaj: HomeInowrocławWe wtorek dwójka radnych może stracić mandaty

We wtorek dwójka radnych może stracić mandaty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 18 wrzesień 2015 16:16

Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia opiniowane będą uchwały związane z wygaszeniem mandatów Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopecia, którzy mieli naruszyć prawo poprzez łączenie funkcji ławnika z wypełnianiem mandatu radnego.

Zdaniem radnego powiatowego Jacka Olecha, radni po złożeniu ślubowania powinni zrezygnować z funkcji ławniczych. Nie dokonując tego samowolnie zrezygnowali z funkcji radnych, dlatego Olech wezwał Radę Miejską do wygaszenia ich mandatów.

 

Olech sprawę poruszył już pod koniec lipca, ale dopiero teraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski uznał, że należy nad tą sprawą się pochylić. Patrząc z punktu prawnego sprawa wydaje się rozstrzygnięta, ale radni mają przecież wolną wolę i koalicja może się na wygaszenie mandatów nie zgodzić, wówczas sprawa będzie się ciągnęła kolejnymi miesiącami.

 

W przypadku wygaszenia mandatów, Komisarz Wyborczy w Bydgoszczy będzie zobowiązany rozpisać wybory uzupełniające.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu