Jesteś tutaj: HomeInowrocławRyszard Brejza poparł Wojciecha Piniewskiego

Ryszard Brejza poparł Wojciecha Piniewskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 02 kwiecień 2024 12:03

Z jednej strony oficjalne poparcie wieloletniego prezydenta Ryszarda Brejzy dla kadydata Koalicji Obywatelskiej Wojciecha Piniewskiego wydawalo się naturalne, ale z racji tego, że część byłego zaplecza prezydenckiego Brejzy wspiera Ewę Koman – zresztą byłą zastępczynie Brejzy – nie dla wszystkich wyborców to musiało wydawać się takie oczywiste.

 

Chciałbym aby mój następca wspólnie z radnymi, zapewnił kontynuację zaplanowanych i przygotowanych za mojej kadencji inwestycji, wzbogacając je o kolejne pomysły możliwe do wdrożenia a tak oczekiwane przez Was – napisał na Facebook-u senator Ryszard Brejza, który tak ocenia kandydatów na urząd prezydenta - Wszyscy kandydaci poza jednym sprawiają wrażenie jakby stanęli na bieżni naszego pięknego stadionu i ruszyli w biegu w konkurencji, kto więcej obieca.  Do biegu w konkurencji skąd weźmiemy pieniądze na realizację obietnic nie było już tylu chętnych. Kreując fałszywy ciemny obraz Inowrocławia nie wypadało przyznać, że biegnie się na stadionie wybudowanym za mojej kadencji. Nazwisko Brejza w tym kontekście jest dla większości kandydatów jak woda święcona dla diabła. To samo wrażenie wywołuje stan wiedzy łączący się z poczuciem odpowiedzialności za finanse publiczne. Nie chciałbym swoich oszczędności powierzyć ludziom beztroskim lub bez należytej wiedzy.

 

Tym jedynym słusznym kandydatem, według senatora Brejzy jest właśnie Wojciech Piniewski - Apeluję i proszę Was wszystkich o udział w wyborach i rozważenie oddania swojego głosu na Wojciecha Piniewskiego, jako kandydata KO na Prezydenta Inowrocławia. Był to mój wieloletni zastępca, człowiek o nieskalanej opinii, doskonałej wiedzy samorządowej, pracowity i godny zaufania. Jego program jest programem realnym, możliwym do realizacji i zapewnienia rozwoju Inowrocławia.

 

Senator Ryszard Brejza prezentuje jednak głos bardziej wyważony od kandydatów Koalicji Obywatelskiej z Inowrocławia. Gdy KO w Bydgoszczy ostro atakuje Porozumienie Samorządowe, senator stwierdza, że sensownych kandydatów do Rady Miejskiej można znaleźć na listach kilku komitetów, negatywnie wypowiada się jedynie o PiS i można odnieść wrażenie, żę między wierszami też o komitecie Marka Słabińskiego.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu