Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 lipiec 2022

Media samorządowe, czyli publikatory przypominające media tradycyjne, ale wydawane przez samorządy,  w praktyce podległe prezydentowi, raczej były traktowane jako zjawisko negatywne. W Bydgoszczy do tej pory, poza niechlubnym przypadkiem ,,Kuriera Ratuszowego”, za czasów prezydenta Dombrowicza, udawało nam się tego zjawiska unikać. Ostatnio jednak widoczne są pewne zakusy bydgoskiego ratusza w kierunku takiego medium samorządowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lutym Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosiło przetarg na zakup 5 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, na potrzeby regionalnej kolei. Najpierw opóźniało się otwarcie ofert w tym przetargu, od tego momentu minęły już ponad dwa miesiące, a nie wybrano najkorzystniejszej umowy. Trzeba jednak się śpieszyć, bowiem projekt powinien być rozliczony do końca przyszłego roku inaczej grozić będzie utrata unijnego dofinansowania. Takie zamówienie na ostatnią chwilę może być też problemowe dla producentów taboru.

Opublikowano w Regionalne

Spółki komunalne są wyłączone z rządowej tarczy antyinflacyjnej, NSZZ Solidarność zgłosiło jednak już taki postulat, aby również tego typu mienie publiczne było objęte rządowym wsparciem niwelującym skutki inflacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powiat inowrocławski jest miejscem ,gdzie stopa bezrobocia jest ponad dwa razy większa od średniej dla kraju, to także ten obszar gdzie ten problem jest powyżej średniej dla naszego województwa. Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym w powiecie inowrocławskim notowano największy (w liczbach bezwzględnych) spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 lipiec 2022 17:52

Radni pokłócili się i sobie poszli

Środa, 13 lipca jest ostatnim dniem funkcjonowania komisji doraźnej ds. MZK, co prawda autobusy i tramwaje jeżdżą już normalnie, ale media zainteresować mogły wnioski i rekomendację jakie wypracowała komisja. Zanim jednak radni do nich doszli to zdążyli się pokłócić i wyjść na kilku godziną przerwę.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Najlepszym momentem na działania dla klimatu jest tak naprawdę wczoraj, drugim najlepszym jest dzisiaj, a najgorszym – jutro. Powinniśmy zakasać rękawy i wziąć się do pracy – mówi Jacek Hutyra, doradca ds. strategii klimatycznej w Orange Polska. Jak podkreśla, walka ze zmianami klimatu wymaga regulacji i rozwiązań systemowych, kształtowanych przez rządy i instytucje międzynarodowe, oraz zaangażowania biznesu, który ma największe możliwości działania i redukowania swojego wpływu na środowisko. Każdy konsument swoimi wyborami i działaniami może się jednak przyczynić do walki ze zmianami klimatu – podkreśla oficer klimatyczny Orange.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu w Młynach Rothera zainaugurowano wystawę pt. ,,Wojna oczami dziecka. Ból i Nadzieja”, która przedstawia rysunki ukraińskich dzieci, które do miasta partnerskiego Czerkas uciekły z pierwszej linii frontu – z Kijowa, Mariupola, Severodoneska, i Charkowa. Bydgoską wystawą zainteresowało się kilka ukraińskich mediów, głównie związanych z Czerkasami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31