Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 czerwiec 2020

Ulica Szubińska przebiegająca przez Bydgoszcz i Białe Błota to jedna z głównych arterii mających komunikować miasto z drogą ekspresową S-5, na terenie gminy Białe Błota z uwagi na małą przepustowość tworzą się korki. Problem rozwiązać ma budowa obwodnicy, problem jednak w tym, że od ponad 2 lat temat stoi w miejscu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 08 czerwiec 2020 20:29

Bydgoscy sędziowie solidarni z sędzią Igorem Tuleyą

- Musimy uświadomić sobie, że ostatni rycerze tej praworządności, którzy wysoko trzymają jeszcze sztandar niezawisłości, sztandar praw człowieka, sztandar apolityczności to są pojedynczy sędziowie – mówił dzisiaj w trakcie manifestacji pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego, naprzeciwko Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, adwokat Michał Bukowiński. Zebrano się, aby wyrazić solidarność z sędzią Igorem Tuleyą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Matury w czerwcu przejdą do historii, dla samych zdających egzamin to zawsze jakiś stres, bowiem od wyników egzaminów zależeć będzie ich dalsze kształcenie, perturbacje wywołane wirusem COVID-19 mogą być tylko przyczynkiem do dalszego stresu. Według danych OKE w Gdańsku w województwie kujawsko-pomorskim w tym miesiącu będzie zdawać maturę 17 tys. i 296 absolwentów szkół średnich.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 08 czerwiec 2020 15:36

Burmistrz Żnina odbywa kwarantannę poza urzędem

Burmistrz Żnina Robert Luchowski przebywa tymczasowo poza magistratem, bowiem członek jego bliskiej rodziny miał kontakt z osobą zarażoną na COVID-19. Ze względów bezpieczeństwa cała rodzina burmistrza została objęta kwarantanną. Od Luchowskiego i jego małżonki pobrano wymazy do testów, jeżeli wynik będzie negatywny, będą mogli wrócić do pracy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Mieszkańcom Bydgoszczy została udostępniona nowa aplikacja ,,Dbamy o Bydgoszcz” która ma służyć eliminowaniu usterek jakie się mogą pojawiać w przestrzeni publicznej. Aplikację można pobrać na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz IOS, a także można z niej korzystać z komputera, poprzez przeglądarkę – wystarczy wejść pod adres dbamy.bydgoszcz.pl.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych w poniedziałek przestawiło zmianę zaleceń dotyczących leczenia podstawowego i wspomagającego w poszczególnych stadiach COVID-19 - wynika z opublikowanych w poniedziałek na stronie Towarzystwa zmian zaleceń dotyczących postępowania w zakażeniu SARS-CoV-2.

Opublikowano w Magazyn

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów uważa, że wypowiedzi polityków zarzucające tej formacji działania polityczne są nieodpowiedzialne, bowiem mogą przełożyć się na utratę społecznego zaufania wobec tej formacji. Policjanci z tego związku skierowali do parlamentu postulaty, które maja na celu stworzyć mechanizmy gwarantujące apolityczność formacji, jednocześnie tworząc jej pewną autonomię wobec rządzących.

Opublikowano w Regionalne

,,Policja ma krew na rękach” - taki transparent pojawił się wczoraj nieopodal Parku Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Mowa jednak nie o polskiej Policji, ale o amerykańskiej. Emocje wywołane śmiercią czarnoskórego George Floyda po interwencji policyjnej, dotarły również do Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 czerwca PLL LOT wznowił obsługę połączeń krajowych, ale nie wszystkich. Połączenie Bydgoszcz – Warszawa nie zostało wznowione, z tego powodu lokalni parlamentarzyści złożyli interpelacje, na które do dzisiaj nie ma odpowiedzi. Nieco więcej wyjaśnić może ostatni komunikat prasowy PLL LOT.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30