Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszystko wskazuje, że do końca czerwca na bydgoskim lotnisku nie pojawią się samoloty rejsowe

Wszystko wskazuje, że do końca czerwca na bydgoskim lotnisku nie pojawią się samoloty rejsowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 czerwiec 2020 08:41
Wszystko wskazuje, że do końca czerwca na bydgoskim lotnisku nie pojawią się samoloty rejsowe Fot: PLB

Od 1 czerwca PLL LOT wznowił obsługę połączeń krajowych, ale nie wszystkich. Połączenie Bydgoszcz – Warszawa nie zostało wznowione, z tego powodu lokalni parlamentarzyści złożyli interpelacje, na które do dzisiaj nie ma odpowiedzi. Nieco więcej wyjaśnić może ostatni komunikat prasowy PLL LOT.

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, ze od 20 czerwca wznowione zostaną loty na trasach: Kraków – Olsztyn oraz Rzeszów – Gdańsk. Dalej pada stwierdzenie - Obecny rozkład połączeń będzie obowiązywał do 30 czerwca. Wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie.

 

Z tego komunikatu wynika dość jasno, że do końca miesiąca powrotu połączenia nie możemy się spodziewać, a co będzie później na razie nie wiadomo. Bydgoszcz mówiąc ogólnie to nie ma zbytnio szczęścia do połączenia z Warszawą. Było ono w przestrzeni ostatnich kilkunastu lat uruchamiane kilka razy przez różnych przewoźników, ale zawsze niespodziewanie wypadało z siatki połączeń. Zobaczymy czy tak samo będzie tym razem.

 

Inni czekają na obrót spraw

Najwięcej samolotów w Bydgoszczy lądowało irlandzkich linii lotniczych RyanAir. Przewoźnik planuje od 1 lipca wznowić część połączeń z Wielkiej Brytanii do Bydgoszczy, ale to nie tylko od przewoźnika będzie zależeć. Obecnie loty międzynarodowe są zamrożone w ramach walki z COVID-19, nie wiadomo czy od 1 lipca to obostrzenie będzie zniesione oraz czy akurat loty do Wielkiej Brytani będą możliwe. Ze strony rządu padła bowiem deklaracja, że w pierwszej kolejności będą odmrażane loty do tych państw, które poradziły sobie z COVID-19. Wielka Brytania należy do tych państw europejskich, wobec których obostrzenia lotnicze mogą być stosowane dłużej.

 

Od lipca do Polski zamierza też ponownie latać niemiecka Lufthansa, która z powodu epidemii wpadła w poważne kłopoty finansowe. W pierwszym rzucie niemieckie linie nie planują wznowienia lotów z Bydgoszczą, mówi się, że możemy na to poczekać nawet kilka miesięcy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu