Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 czerwiec 2020

Czas tzw. ,,lockdownu”, gdy z powodu koronawirusa spowolniła gospodarka, nie przełożył się zbytni ona postęp prac w Młynach Rothera, stąd też przez ostatnie miesiące wewnątrz obiektu, który powoli jest już wykańczany, zmieniło się wiele. Jedną z ciekawostek Młynów będzie największa kaskadowa fontanna w Polsce, na tarasach, z widokiem na Wyspę Młyńską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed nami ostatnie godziny przed ciszą wyborczą. Wybory prezydenckie mają to do siebie, że kampanie prowadzone są na szczeblu centralnym, ale kandydaci chcąc poszerzać swoje elektoraty muszą też jeździć po Polsce, w różnych miastach kraju musząc jednak dostosowywać przekaz do lokalnych potrzeb. Przygotowaliśmy w formie filmowej podsumowanie tej kampanii, która nie była co prawda zbyt długa, ale na pewno bardzo intensywna.

Opublikowano w Regionalne

Ponowny wzrost zakażeń koronawirusem w Europie jest bardzo niepokojący, grozi znów przeciążeniem szpitali - powiedział w czwartek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. Europy Hans Kluge podczas wideokonferencji prasowej w Hadze.

Opublikowano w Magazyn

W pierwszej połowie marca właściwie z dnia na dzień zapadła decyzja o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w całej Polsce. Prowadzone były co prawda lekcje zdalnie, ale to było już coś innego, również pod względem możliwości klasyfikacji uczniów. Jutro – 26 czerwca przypadnie ostatni dzień roku szkolnego, w wielu placówkach tego dnia będą wręczane świadectwa.

Opublikowano w Inowrocław

W przestrzeni medialnej pojawiły się informacje o tym jak posłowie PiS rozdają czeki samorządowcom w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, o takiej sprawie, gdy posłanka Ewa Kozanecka przekazała 0,5 mln zł gminie Sadki, pisaliśmy rano. Głos w tej sprawie zabrał skarbnik Bydgoszczy Piotr Tomaszewski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorządowcy narzekają na duże ubytki w swoich dochodach spowodowane epidemią COVID-19, wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że samorządy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzymają łącznie 6 mld zł, aby nie rezygnowały z realizowanych inwestycji, co również przełożyć powinno się na rynek pracy. Fundusz Inwestycji Samorządowych zapowiedział prezydent Andrzej Duda, a do samorządów pieniądze mogą trafić już w lipcu.

Opublikowano w Regionalne

W styczniu świętowaliśmy 100 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski, stało się to na mocy ustaleń traktatu weralskiego, który 28 czerwca 1919 roku w imieniu Polski ratyfikował Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski. 101 rocznica tego wydarzenia przypadnie w niedzielę. Pamiętajmy o tej dacie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że to jest pewna decyzja.

Opublikowano w Magazyn

Trzy lata temu przy ulicy Bora Komorowskiego w Fordonie otwarto nowoczesny budynek szkoły. Było to z punktu widzenia dziejów miasta wydarzenie warte odnotowania, bowiem była to pierwsza nowowybudowana szkoła w ostatnich dekadach. Mniej znany jest fakt, że pod budynkiem znajduje się schron na 250 osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30