Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 10 maj 2013

Dobiegł końca nasz plebiscyt, którego celem było wyłonienie największej atrakcji turystycznej naszego regionu. Internauci w głosowaniu wybrali była niemiecką fabrykę nitrogliceryny z okresu II wojny światowej, gdzie obecnie mieści się muzeum.

Opublikowano w Regionalne

Na opuszczonym budynku leżącym na terenie należącym do PKP przy ulicy Artyleryjskiej w Bydgoszczy nieznani sprawcy wywiesili wielki napis – Katyń 2010, który jak można się domyśleć nawiązuje w zamyśle autora do katastrofy smoleńskiej. Napis rzucał się w oczy od strony ulicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocławscy działacze partii Zbigniewa Ziobro nie zgadzają się na liberalizację przepisów dotyczących kradzieży, dlatego w ostatnim czasie zorganizowali akcję zbierania podpisów pod petycją do ministra sprawiedliwości, aby wycofano się z proponowanych zmian.

Opublikowano w Inowrocław

10 maja 1883 roku w Tulce urodził się Leon Barciszewski. Przez 7 lat pełnił funkcję prezydenta Bydgoszczy, został zamordowany przez hitlerowskich Niemców, można by powiedzieć, że w trakcie swojej służby dla miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 10 maj 2013 18:33

Sejm chce cofnąć likwidację sądów

 Posłowie przyjęli dzisiaj obywatelski projekt ustawy, która cofa  reorganizację sądów autorstwa byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Ta reforma doprowadziła do zlikwidowania Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Prezes spółki PKP Intercity Janusz Malinowski w trosce o komfort podróżnych, planuje dogłębnie wyremontować 220 wagonów. Zlecenie modernizacji 38 wagonów wykonuje obecnie PESA Bydgoszcz. Będący z wizytą w Bydgoszczy prezes Malinowski odebrał dzisiaj pierwsze zmodernizowane wagony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mszą świętą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim o godzinie 12, rozpocznie się jutrzejszy marsz w obronie wartości narodowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj w jednym z toruńskich mieszkań policjanci zatrzymali 30-latka, któremu zarzuca się handel narkotykami na terenie Inowrocławia.

W jego mieszkaniu znaleziono 6,35 grama amfetaminy oraz 0,27 grama marihuany, a także sprzęt służący do porcjowania tych zakazanych prawem środków.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec października Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała NSZZ Solidarność, że do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy skierowano zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa niegospodarności i działania na szkodę Zachemu, przez zarząd tej firmy oraz zarząd grupy Ciech.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 10 maj 2013 14:25

Wstępne dane o bezrobociu

W ciągu kwietnia liczba bezrobotnych w kujawsko-pomorskim spadła o prawie 4 tys. osób, czyli 2,5%. Nie ma jednak z czego się cieszyć, gdyż w tym miesiącu tendencja każdego roku jest spadkowa, a patrząc na dane z roku 2012, to liczba bezrobotnych pod koniec kwietnia była o ponad 5 tys. wyższa niż przed rokiem.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31