Jesteś tutaj: HomeEurowyboryRuch Narodowy chce zbudować oś państw środkowoeuropejskich

Ruch Narodowy chce zbudować oś państw środkowoeuropejskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 04 maj 2014 19:33

W sobotę w Warszawie zorganizowano trwający prawie 4 godziny kongres KWW Ruchu Narodowego, w czasie którego liderzy list w poszczególnych okręgach oraz zaproszeni goście zaprezentowali założenia programowe RN.

 

Wielokrotnie podkreślano, że celem Ruchu Narodowego nie jest tylko dobry wynik w tych wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale przede wszystkim doprowadzenie do zmiany pokoleniowej, która usunie ze sceny politycznej nieudolnych polityków.

 

- Wy macie zgotować nam wy. Wyzywają nas od wsteczników, od sił postępowych, od faszystów. Niech wyzywają, te kolumny z ich strony to jest wyraz strachu – mówił do uczestników kongresu publicysta Leszek Żebrowski Polski Ruch Narodowy zawsze był nowoczesny i zawsze był postępowy.

 

Najważniejsze kwestie jakie poruszony na tym kongresie, to przede wszystkim konieczność obrony polskiej ziemi rolnej i wyrównanie szans polskich rolników z ich konkurentami z tzw. starej unii oraz zablokowanie pakietu klimatycznego, który jest niekorzystny dla polskiej gospodarki.

 

- Inicjatywa rozpoczęta przez węgierskich narodowców, z udziałem Chorwatów, jest udziałem środkowoeuropejskiej osi – wyjaśniał Artur Zawisza kandydat ze Śląska. Narodowcy z tych trzech krajów będą bowiem dążyć do renegocjacji traktatów w taki sposób, aby należycie zabezpieczyć interes państw z europy środkowej.

 

W Polsce gościli posłowie z Węgier reprezentujący partię Jobbik – W ciągu ostatnich lat nasze ruchy stały się najbliższymi sojusznikami politycznymi – wyjaśniał poseł Márton Gyöngyösi - Relacje między Polakami i Węgrami są prawdziwie braterska relacją. Sukcesy i tragedie historyczne związały nas mocno ze sobą.

 

Jobbik jest obecnie trzecią siłą na Węgrzech, która na początku kwietnia w wyborach parlamentarnych uzyskała ponad 20% poparcia. Poseł Mikróczi startuje z listy RN w Poznaniu, zaś Polak dr Jacek Misztal jest kandydatem do PE z węgierskiej listy Jobbiku. Ten gest ma symbolizować szczególne relacje polsko-węgierskich narodowców. W czasie kongresu odczytano także listy od narodowców z Włoch i Francji, którzy podkreślali, że to Polski Ruch Narodowy jest liderem powstającej wobec zepsucia kulturowego w Unii Europejskiej kontrrewolucji.

Jak podkreślał Robert Winnicki lider listy w Krakowie, te sojusze odróżniają polskich narodowców od partii Janusza Korwina-Mikke, która nie będzie wstanie prowadzić w Brukseli żadnej realnej polityki.

 

Krzysztof Bosak

 

Zdaniem dr Marty Cywińskiej, która startuje z kujawsko-pomorskiego, europejska lewica po przez promocję ideologii gender chce zniszczyć tradycyjną rodzinne – Gender ma na celu rozbicie wszystkich normalnych relacji międzyludzkich, panujących w rodzinie, relacji między mężczyzną i kobietą, relacji miedzy pokoleniowych. Wreszcie osłabienia, a może i nawet zniszczenie polskiego szkolnictwa.

 

Ruch Narodowy postuluje między innymi o prowadzenie podatku obrotowego zamiast obecnie funkcjonującego dochodowego. Ma to sprawić, że zagraniczne koncerny nie będą już wstanie unikania płacenia podatków w Polsce, łatwiej będzie natomiast się rozwijać rodzimym małym i średnim przedsiębiorstwom. Mówił o tym lider Unii Polityki Realnej Bartosz Józwiak, lider RN w Wielkopolsce.

 

dr Marta Cywińska - kandydatka z naszego okręgu

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021