Jesteś tutaj: Home

UKW od grudnia przechodzi na tryb zdalny. W ten sposób uczelnia chce zaoszczędzić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 listopad 2022 00:08

Nauczanie zdalne na polskich uczelniach pojawiło się w czasie pandemii, obecnie co prawda zagrożenie epidemiczne zmalało, ale Uniwersytet Kazimierza Wielkiego chce wprowadzić od 1 grudnia do 15 stycznia nauczanie zdalne, w tym wypadku chodzi o znalezienie oszczędności na prądzie.

 

W związku z koniecznością osiągnięcia w grudniu 2022 r. oraz w roku 2023 celów w zakresie zmniejszenia zużycia energii elektrycznej określonych w ustawie z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej w okresie od 1 grudnia 2022 r. do 15 stycznia 2023 r. zajęcia dydaktyczne prowadzone będą w systemie zdalnym – informuje społeczność akademicką Kolegium Rektorskie UKW.

 

Przepisy zamrażające ceny prądu nakładają bowiem na odbiorcach osiągnięcie oszczędności zużycia prądu. Instytucje publiczne zobowiązane są w okresie od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2023 zmniejszyć zużycie prądu o przynajmniej 10%.

 

Oprócz przejścia na zdalne nauczanie uczelnia planuje ograniczenie godzin pracy biblioteki. Rektor prof. Jacek Woźny zarządził też niezasłanianie okien, aby wykorzystywać w większym stopniu światło słoneczne.

 

Na dzisiaj planów przejścia na nauczanie zdalne nie przedstawiła druga bydgoska uczelnia publiczna Politechnika Bydgoska.