Jesteś tutaj: Home

Wiceprzewodniczący sejmiku pyta kiedy konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 październik 2022 07:39
Wiceprzewodniczący sejmiku pyta kiedy konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz Fot: PLB

W lipcu z funkcji prezesa bydgoskiego lotniska odwołany został Tomasz Moraczewski, który tę funkcję pełnił przez kilka lat, Rada Nadzorcza do pełnienia obowiązków prezesa desygnowała jej członka Edwarda Hartwicha, byłego wicemarszałka województwa. Do dzisiaj nie ogłoszono jednak konkursu na nowego prezesa, na ten fakt zwraca uwagę wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa, który skierował do marszałka interpelację.

W piśmie do marszałka Łukasz Krupa wskazuje, że wybór nowego prezesa jest szansą na ,,nowe otwarcie” dla bydgoskiego lotniska, ale żeby to mogło nastąpić to konieczne jest wybranie na prezesa osoby z doświadczeniem w branży lotniczej, posiadającej w niej kontakty. Krupa daje pod rozwagę zlecenie specjalistycznej firmie od rekrutacji pomocy w znalezieniu właściwego kandydata. Pada też pytanie kiedy będzie ogłoszony ten konkurs?

 

Edward Hartwich jest obecnie dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, w przeszłości był wicemarszałkiem województwa, który miał reprezentować Bydgoszczy, ale bydgoskie struktury Platformy Obywatelskiej traktowały go i nadal traktują bardzo nieufnie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie