Jesteś tutaj: Home

Bezrobocie w kraju – 13,1%, w województwie 17,4%

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 27 sierpień 2013 14:37

GUS opublikował dane dotyczące stopy bezrobocia pod koniec lipca. W skali kraju wyniosła ona 13,1%, najlepiej wypadło sąsiadujące z nami województwo wielkopolskie 9,6%, najgorzej warmińsko-mazurskie 20,%. Niestety zaraz za Warmią i Mazurami plasuje się kujawsko-pomorskie – 17,4%.

 

Cały czas notowany jest zatem spadek liczby bezrobotnych, ale w porównaniu z poprzednimi miesiącami jest on minimalny. Wiele się zanosi, że najbliższe miesiące przyniosą wzrost liczby bezrobotnych.

 

W województwie przez okres lipca liczba bezrobotnych spadła o prawie 2 tys. osób. Gdy jednak przyjrzymy się szczegółowo poszczególnym powiatom to zobaczymy jak są to niskie zmiany. W zachodniej części regionu największy spadek zanotowano w powiecie świeckim – 380 osób, co jest dość dużym wynikiem. W powiecie nakielskim spadek wyniósł niecałe 200 osób, a inowrocławskim lekko ponad 100.  W największym mieście regionu Bydgoszczy było to tylko 61 osób. Natomiast w powiatach bydgoskim i żnińskim zanotowano minimalny wzrost liczby osób zarejestrowanych jako bezrobotni. Większe wzrosty zanotowano już w powiecie żnińskim i sępoleńskim.

 

Niestety Wojewódzki Urząd Pracy do dzisiaj nie oszacował do dzisiaj stopy bezrobocia w poszczególnych powiatach, dlatego nie możemy podać tej statystyki.